A tavaly közel 60 százalékkal növekedett hazai IT biztonsági cég egyik alapítója, Scheidler Balázs kapta meg az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) által létrehozott, az infokommunikációs iparágban dolgozó legjobb menedzsernek járó Gyurós Tibor-díjat.
A hazánkban működő informatikai, távközlési és elektronikai vállalkozásokat tömörítő iparági szervezet immár 14 éve ítéli oda - a Synergon egykori, tragikus balesetet szenvedett vezetőjéről elnevezett - Gyurós Tibor-díjat az infokommunikációs (IKT) iparágon belül tevékenykedő vezető beosztású menedzserek számára, akik a munkájukkal kiemelten járultak hozzá vállalatuk sikeréhez, és tevékenységükkel a hazai IT iparág, informatikai társadalom fejlődését segítették elő.

A szakmai zsűri döntése alapján a díjat 2011-ben Scheidler Balázs, a BalaBit IT Kft. ügyvezetője kapta meg, amelyet az IVSZ szerda esti rendezvényén adtak át. Scheidler Balázs 1977-ben született. 2000-ben a Veszprémi Egyetemen végzett mérnök-informatikusként. 1996-ban alapította meg a BalaBit Bt.-t, majd 2000-ben több társával, valamint hazai pénzügyi befektetők bevonásával a BalaBit IT Kft.-t, amelynek a kezdetektől ügyvezetője.

Az IVSZ az idén két új díjkategóriát is meghirdetett „Az év legsikeresebb IKT projektje”, illetve az „Az év IKT ötlete / innovációja”. Az előbbi kategóriában a Microsec kapott díjat a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elektronikus pénzintézeti megkeresések rendszerének kiépítéséért.

Utóbbi kategóriában a beérkezett pályázatok alacsony száma miatt nem hirdetett győztest az IVSZ, azonban két innovációs különdíjat is kiosztott a látványos, egyszerűen létrehozható prezentációs szolgáltatást kínáló Prezinek, valamint az anatómiaoktatást támogató 4D Anatomy Viewer szoftvert a 4D Anatomy Hungary Kft. megbízásából kifejlesztett LandShark Software Kft.-nek.

Sikeres nyílt forrású modell A teljes mértékben magyar tulajdonú BalaBit saját fejlesztésű biztonsági megoldásai a legmagasabb biztonsági igényekkel rendelkező, érzékeny adatokkal dolgozó vállalatokat szolgálják ki, mint például a pénzügyi szervezetek, telekommunikációs vállalatok, ipari és kereskedelmi nagyvállalatok.

Scheidler Balázs még 1998-ban programozóként fejlesztette ki a syslog-ng UNIX naplózó szoftvert, amely a BalaBit támogatásával mára a világ legismertebb nyílt forrású logkezelő megoldása lett. A BalaBit a a syslog-ng mellett több másik saját IT biztonsággal kapcsolatos terméket kínál, mint a Zorp tűzfal szoftver vagy a syslog-ng Store Box naplózószerver. A vállalat zászlóshajó terméke, a magas jogosultsággal rendelkező felhasználók (rendszergazdák, bizalmas adatokkal dolgozók, outsource-szolgáltatók) ellenőrzését végző Shell Control Box-ból származó bevétel 2010-ben 187 százalékos növekedést ért el az előző évhez képest.

Nemzetközi terjeszkedés A cég az elmúlt években óriási növekedésen ment keresztül: 2009-ben a BalaBit létszáma elérte az 50 főt, forgalma pedig megközelítette az 1 milliárd forintot; egy évvel később pedig már százan dolgoztak a vállalatnál, amelynek árbevétele az előző esztendőhöz képest is 59 százalékkal bővült és konszolidált forgalma elérte az 1,58 milliárd forintot. Az elmúlt két évben a vállalat felkerült a Deloitte Technology Fast 500 EMEA listára, amely az európai, közel-keleti és afrikai régió leggyorsabban fejlődő vállalatait állítja rangsorba.

A cég néhány éve fogott bele a tudatos cégépítésbe és nemzetközi terjeszkedésbe: 2007-ben megalakult a BalaBit GmbH Németország, Ausztria és Svájc fókusszal, emellett saját sales jelenléttel bír Olaszországban, partnereken keresztül pedig kiszolgálja az összes kontinenst. A vállalat árbevételében évről évre nagyobb részarányt képviselnek a nemzetközi eladások, tavaly elérve a 78 százalékot. Az ügyfeleik között szerepel többek között a Boeing, a NASA, az EADS, a UPC, a Magyar Posta vagy az Országos Nyugdíjbiztosító Főigazgatóság is.

A közelmúltban a cég tavalyi eredményeit bemutató tájékoztatón Györkő Zoltán üzletfejlesztési igazgató elmondta: a BalaBit a 2011-es évre 40 százalékos növekedést tervez árbevétele és a dolgozói létszáma terén is. A tervek szerint a vállalat tovább bővíti nemzetközi partnerhálózatát, és ezzel együtt a nemzetközi értékesítésből származó forgalmának arányát.

A BalaBit kapta az év open source projektjének járó díjat
A Microsofttól és az IBM-től igazolt vezetőket a BalaBit

Megvan 2010 legjobb informatikai cégvezetője

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.