16 ezer mobilalkalmazást fejtettek vissza, és némelyikben még olyan kulcsokat is találtak, amivel az Amazon felhőszolgáltatását is manipulálni lehetett.

16 ezer, a Google Play webáruházába feltöltött Android appot fejtett vissza reverse engineering technikával egy IT-biztonsággal foglalkozó cég. Ennek következményeként több mint 300 titkos kulcsra akadtak, melyek tulajdonosaik jóváhagyása és/vagy akarata ellenében felhasználva akár komoly problémákat is okozhatnak.

Kínos titkok

Az appvisszafejtés mögött a delaware-i székhelyű Fallible nevű cég állt. Az Android alkalmazásokat saját kódelemző eszközükön küldték keresztül. Noha az appok neveit nem árulták el, de azt igen, hogy a kedveltebbek közül válogattak. Ehhez igénybe vették a Google legnépszerűbb mobilalkalmazásokat tartalmazó listáját.

Nagyjából 2 500 appban találtak titkos vagy külső féltől származó kulcsokat, például az Uber appjában. Ezek zöme biztonságos és alapvetően szükséges ahhoz, hogy megfelelőlen működjön együtt az alkalmazás a Google Play-jel vagy más szolgáltatásokkal. Mások azonban sokkal veszélyesebb kulcsokat rejtettek magukban, gyakran olyanokat, amik Amazon Web Serviceshez nyújtottak széles körű hozzáférést. Az AWS-sel kapcsolatos információk még a sokat látott kutatókat is meglepték, némelyik teljes jogosultságot biztosított Amazon Web Services példányok (instance) létrehozásához és törléséhez.

Leggyakoribbnak a Twitter kulcsok bizonyultak a vizsgált appokban, árulta el a Fallible.

Ellenőrizzük le kedvenc appjainkat!

Az IT-biztonsággal foglalkozó cég arra hívja fel a fejlesztők figyelmét, hogy minden olyan esetben, amikor API kulcsot vagy tokent akarnak bedrótozni egy appba, gondolják át alaposan, hogy vajon valóban szükség van-e erre. A kutatók azt javasolják, hogy minden alkalommal, amikor lehetőség van ennek kikerülésére, éljenek vele.

Ha kíváncsiak vagyunk valamelyik, általunk használt alkalmazásra, akkor a fent linkelt oldalon érdemes megtekinteni a kódvisszafejtő eszközt. Ezt ugyanis a Fallible online szolgáltatásként elérhetővé tette; bármely, a Google online appáruházában elérhető szoftverre rá lehet ereszteni. Sőt, az sem jelent gondot, ha csak az app APK formában levő változatával rendelkezünk, ez is "megetethető" a Fallible szolgáltatásával.

Azok a gonosz visszafejtők 

Szerencsére a Google készséges partner a biztonsági hibák felderítésében, és nem veszi személyes sértésnek a reverse engineering technikát. Nem minden cég van azonban ezzel így, például az Oracle biztonsági főnöke 2015-ben szabályosan kiakadt azon, hogy egyes ügyfeleik ilyen módon tesztelik a terméket. Annyira komolyan vették ezt, hogy másfél éve még az Oracle bevett gyakorlata szerint a kódvisszafejtést alkalmazóknak levelet írtak, amelyben figyelmeztették a licencmegállapodások megsértésére, a hibát felfedező biztonsági tanácsadókat pedig felszólították, hogy fejezzék be az ilyen irányú tevékenységüket.

Biztonság

Az Apple az MI-fejlesztéseiben próbálja kiaknázni az open source előnyeit

A cég a Hugging Face Hubon tett közzé több nyílt forráskódú LLM-et, melyek helyben, a végponti eszközökön futnak.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.