Az Amazon Echo 2014-es bemutatkozását sokkal több kritikus, mint elismerő hang követte. A mesterséges intelligencia alapú, hanggal vezérelhető eszközt hasonló feladatra hozták létre, mint az Apple Siri rendszerét, csak az Amazon ehhez egy teljesen új hardvert álmodott meg. A megjelenés óta eltelt idő viszont azt mutatja, hogy az Echo nagy siker lett, amiben fontos szerepet játszanak a folyamatosan érkező frissítések.
A Nest kimaradhat a buliból
A The Information egyik riportjában azt állítja, hogy a Google is elirigyelte az Echo, illetve az abban dolgozó, Alexa névre keresztelt személyi asszisztens sikerét és a vállalat egy hasonló eszközön dolgozik. Ezen kívül semmilyen egyéb részlet nem került nyilvánosságra, azaz nem tudjuk, hogy milyen árfekvésben, mikor, és pontosan milyen képességekkel jelenne meg a készülék. Az azonban biztos, hogy a Nest nem vesz részt a fejlesztésben, ami egy újabb fiaskót jelent a csapat számára.
Ezzel a részlettel egy teljesen másik vetülete is megnyílik a sztorinak, amit a The Information újságírói is kihangsúlyoznak. A Google által 3,2 milliárd dollárért felvásárolt Nest ugyanis az üzletet követő időben nem egészen úgy fejlődik, ahogy azt az elején eltervezték. A vállalat egy komplett okosotthon rendszert szeretett volna felépíteni a termosztát köré, a fejlesztések azonban nagyon lassan haladnak, ami több forrás szerint is a projekt vezetőjének, Tony Fadellnek köszönhető.
A hírek szerint a szakember maximalizmusa, mindenre kiterjedő ellenőrzése alaposan megnehezíti a folyamatokat. Belsős információk szerint többek között emiatt akadt el a Flinstone kódnevű biztonsági, illetve az ehhez tartozó szenzorokat vezérlő rendszer (Pinna) fejlesztése, és ugyanez az átok sújtja a Project Goose néven futó, a termosztát lokáció alapú hőmérséklet állító képességét is.
Májusban jöhet a megfejtés
A források azt is hozzáteszik, hogy a késlekedéseket nem lehet teljes egészében egy személlyel összekötni, ahhoz a szervezeti problémák, a további felvásárlásokkal (pl., Dropcam) járó teendők is hozzájárultak. A lényeg, hogy az Echo-szerű eszközt nagy valószínűséggel nem a Nest csapata fogja elkészíteni, pedig egyébként teljesen logikus lehetett volna.
A megoldás inkább a tavaly piacra dobott OnHub WiFi router felől érkezhet, ami jól mutatta, hogy a Google igyekszik a személyes eszközöktől egy kicsit elszakadni és az otthon „felokosításán” tovább dolgozni. Sokan már ettől a hálózati eszköztől is azt várták, hogy egy mesterséges intelligencia alapú funkcióval érkezik, de a Google ezt akkor nem erőltette. Bár hivatalos megerősítést ebben a témában nem adott ki a vállalat, nagy esély van rá, hogy az új eszköz a májusi I/O konferencián fog bemutatkozni.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak