Ezúttal az Amazon személyi asszisztenséhez hasonló eszközt tervez a vállalat.

Az Amazon Echo 2014-es bemutatkozását sokkal több kritikus, mint elismerő hang követte. A mesterséges intelligencia alapú, hanggal vezérelhető eszközt hasonló feladatra hozták létre, mint az Apple Siri rendszerét, csak az Amazon ehhez egy teljesen új hardvert álmodott meg. A megjelenés óta eltelt idő viszont azt mutatja, hogy az Echo nagy siker lett, amiben fontos szerepet játszanak a folyamatosan érkező frissítések.

A Nest kimaradhat a buliból

A The Information egyik riportjában azt állítja, hogy a Google is elirigyelte az Echo, illetve az abban dolgozó, Alexa névre keresztelt személyi asszisztens sikerét és a vállalat egy hasonló eszközön dolgozik. Ezen kívül semmilyen egyéb részlet nem került nyilvánosságra, azaz nem tudjuk, hogy milyen árfekvésben, mikor, és pontosan milyen képességekkel jelenne meg a készülék. Az azonban biztos, hogy a Nest nem vesz részt a fejlesztésben, ami egy újabb fiaskót jelent a csapat számára.

Ezzel a részlettel egy teljesen másik vetülete is megnyílik a sztorinak, amit a The Information újságírói is kihangsúlyoznak. A Google által 3,2 milliárd dollárért felvásárolt Nest ugyanis az üzletet követő időben nem egészen úgy fejlődik, ahogy azt az elején eltervezték. A vállalat egy komplett okosotthon rendszert szeretett volna felépíteni a termosztát köré, a fejlesztések azonban nagyon lassan haladnak, ami több forrás szerint is a projekt vezetőjének, Tony Fadellnek köszönhető.

A hírek szerint a szakember maximalizmusa, mindenre kiterjedő ellenőrzése alaposan megnehezíti a folyamatokat. Belsős információk szerint többek között emiatt akadt el a Flinstone kódnevű biztonsági, illetve az ehhez tartozó szenzorokat vezérlő rendszer (Pinna) fejlesztése, és ugyanez az átok sújtja a Project Goose néven futó, a termosztát lokáció alapú hőmérséklet állító képességét is.

Májusban jöhet a megfejtés

A források azt is hozzáteszik, hogy a késlekedéseket nem lehet teljes egészében egy személlyel összekötni, ahhoz a szervezeti problémák, a további felvásárlásokkal (pl., Dropcam) járó teendők is hozzájárultak. A lényeg, hogy az Echo-szerű eszközt nagy valószínűséggel nem a Nest csapata fogja elkészíteni, pedig egyébként teljesen logikus lehetett volna.

A megoldás inkább a tavaly piacra dobott OnHub WiFi router felől érkezhet, ami jól mutatta, hogy a Google igyekszik a személyes eszközöktől egy kicsit elszakadni és az otthon „felokosításán” tovább dolgozni. Sokan már ettől a hálózati eszköztől is azt várták, hogy egy mesterséges intelligencia alapú funkcióval érkezik, de a Google ezt akkor nem erőltette. Bár hivatalos megerősítést ebben a témában nem adott ki a vállalat, nagy esély van rá, hogy az új eszköz a májusi I/O konferencián fog bemutatkozni.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.