A Google Docsról G Suite névre váltó cloudos irodai alkalmazáscsomag felhasználói egy sor új funkcióval próbálhatják termelékenyebbé tenni életüket.

Láthatóan nem pihennek a Google mérnökei, hiszen sorra érkeznek a fejlesztések az immár G Suite névre hallgató szolgáltatáscsomaghoz. Ahogy az lenni szokott, a legtöbb újítás leginkább angol nyelven használható teljes hatékonysággal, de azért akadnak univerzálisan hasznos megoldások.

Ki mit tud?

A mostani ötös fogat elsősorban a gyorsaságra és az információ megfelelő elosztására, keresésére helyezi a hangsúlyt. Ez nem rossz irány, hiszen kutatások szerint a munkahelyen töltött idő nagyjából ötöde a szervezeten belül elszórtan megtalálható információk felkutatásával megy el.

Az úgynevezet Action Item funkció bevezetése igyekszik a tájékozódást a felelősségi körök pontos, jól követhető felrajzolásával segíteni. Ha egy-egy anyagon csoportosan dolgoznak a kollégák, a különböző részekhez közvetlen felelőst lehet így rendelni, aki erről automatikus értesítést is kap. Hogy a dolog még könnyebb legyen, a rendszer a begépelt szöveg alapján automatikusan javaslatot tesz arra, hogy az aktuális témát kihez kellene rendelni (például a név alapján).

A feldolgozandó feladatok leküzdését egy másik újítás is megkönnyítheti. Mostantól ugyanis azoknál az állományoknál, amelyekkel valamilyen teendője van a felhasználónak, az általános áttekintő felületen prioritás alapból feltűnik egy kis jel, ami mutatja, hány feladatot, illetve megfontolásra váró javaslatot tartalmaz az anyag.

Nagyon felgyorsulhat a kérdőívek tervezése is, hiszen a Google algoritmusa már a kérdésekből megpróbálja kitalálni a lehetséges válaszokat, amelyeket így egyetlen kattintással beemelhetünk. Például ha azt tudakoljuk, hogy milyen méretű pólót hord az illető, rögtön előkerül a teljes skála S-től a sok X-ig. Mindez persze első körben leginkább az angolul kérdőívezőknek jelent majd könnyítést.

 

Kinek van ideje hétfőtől vasárnapig gépelni?

 

Egy sor újabb paranccsal bővült az idén februárban bevezetett hangvezérelt gépelés. Sajnos ez a funkció magyar nyelven még mindig elég szegényes eszköztárral üzemel, így csak reménykedni lehet, hogy a későbbiekben ebből a szempontból is fejlődik a rendszer. Az ötödik eleme a bővítésnek egy szorosabb együttműködés a népszerű cloudos csoportmunka-megoldással, a Slackkel.

Cloud & big data

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.