Láthatóan nem pihennek a Google mérnökei, hiszen sorra érkeznek a fejlesztések az immár G Suite névre hallgató szolgáltatáscsomaghoz. Ahogy az lenni szokott, a legtöbb újítás leginkább angol nyelven használható teljes hatékonysággal, de azért akadnak univerzálisan hasznos megoldások.
Ki mit tud?
A mostani ötös fogat elsősorban a gyorsaságra és az információ megfelelő elosztására, keresésére helyezi a hangsúlyt. Ez nem rossz irány, hiszen kutatások szerint a munkahelyen töltött idő nagyjából ötöde a szervezeten belül elszórtan megtalálható információk felkutatásával megy el.
Az úgynevezet Action Item funkció bevezetése igyekszik a tájékozódást a felelősségi körök pontos, jól követhető felrajzolásával segíteni. Ha egy-egy anyagon csoportosan dolgoznak a kollégák, a különböző részekhez közvetlen felelőst lehet így rendelni, aki erről automatikus értesítést is kap. Hogy a dolog még könnyebb legyen, a rendszer a begépelt szöveg alapján automatikusan javaslatot tesz arra, hogy az aktuális témát kihez kellene rendelni (például a név alapján).
A feldolgozandó feladatok leküzdését egy másik újítás is megkönnyítheti. Mostantól ugyanis azoknál az állományoknál, amelyekkel valamilyen teendője van a felhasználónak, az általános áttekintő felületen prioritás alapból feltűnik egy kis jel, ami mutatja, hány feladatot, illetve megfontolásra váró javaslatot tartalmaz az anyag.
Nagyon felgyorsulhat a kérdőívek tervezése is, hiszen a Google algoritmusa már a kérdésekből megpróbálja kitalálni a lehetséges válaszokat, amelyeket így egyetlen kattintással beemelhetünk. Például ha azt tudakoljuk, hogy milyen méretű pólót hord az illető, rögtön előkerül a teljes skála S-től a sok X-ig. Mindez persze első körben leginkább az angolul kérdőívezőknek jelent majd könnyítést.
Kinek van ideje hétfőtől vasárnapig gépelni?
Egy sor újabb paranccsal bővült az idén februárban bevezetett hangvezérelt gépelés. Sajnos ez a funkció magyar nyelven még mindig elég szegényes eszköztárral üzemel, így csak reménykedni lehet, hogy a későbbiekben ebből a szempontból is fejlődik a rendszer. Az ötödik eleme a bővítésnek egy szorosabb együttműködés a népszerű cloudos csoportmunka-megoldással, a Slackkel.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak