A 450 MHz-es LTE hálózat kiépítésére is pályázik a magyarországi leányvállalat – mondta lapunknak Liu Xiaokang ügyvezető.

Látványosan bővíteni magyarországi jelenlétét a ZTE Magyarország Kft. Többek között erről is kérdeztük Liu Xiaokangot, aki januártól vezeti a magyar leányvállalatot. Liu Xiaokang egyébként több mint másfél évtizede dolgozik a távközlési piacon. Dolgozott készülékgyártónál és szolgáltatónál, illetve négy évig vezette a ZTE horvátországi  vállalatát.

Indulnak a 450 MHz-es tenderen

A vezető Magyarországra is nagy reményekkel érkezett. A Bitport ezzel kapcsolatos kérdésére elmondta, hogy az anyavállalat nyitott az itteni jelenlét látványosabb bővítésére, ami pénzben és létszámban is megvalósuló további befektetéseket jelenthet, de – tette hozzá – mindez függvénye a helyben adódó üzleti lehetőségeknek, mindenekelőtt a jövőben tervezett nagy állami projekteknek.

A közelmúltban egyebek mellett megpályázták a 450 MHz-es LTE hálózat építését (a témával legutóbb a 13 milliárdból épít 450 MHz-en LTE hálózatot az MVM Net című cikkünkben foglalkoztunk), amelyre a teljes sávszélességet hasznosító megoldást dolgoztak ki, de Xiaokang említett még vasúti, illetve e-egészségügyi fejlesztéseket is. A vállalat bekapcsolódna a hazai műszaki felsőoktatás korszerűsítésébe is, de lát üzleti lehetőségeket az okosmérők és -otthonok, vagy az egyéb m2m (machin-to-machine) megoldások magyarországi bevezetésével kapcsolatban is.

Intenzív tárgyalások a kormánnyal

Liu Xiaokang

Az ügyvezető elmondása szerint idejövetele óta intenzívebbé váltak a cég tárgyalásai a kormányzati szervekkel, de arra nem adott határozott választ, hogy ezeket összekapcsolnák-e egy esetleges stratégiai megállapodással is. (Persze azt sem tudni, hogy maga a kormány tervez-e még újabb ilyen jellegű szerződéseket kötni. Mint ismert, az utóbbi néhány évben több nemzetközi céggel is köttetett ilyen megállapodás, egyebek mellett a ZTE kínai vetélytársával, a Huawei-jel.)

Az anyavállalat mintegy 76 ezer alkalmazottat foglalkoztat és több mint 500 távközlési szolgáltató berendezéseinek beszállítója világszerte. A ZTE jelenleg az egyetlen olyan kínai távközlési berendezésgyártó, amelynek részvényei tőzsdei forgalomban vannak. A cég forgalma 2014-ben 8,3 százalékkal, nettó profitja pedig 94 százalékkal nőtt. A vállalat árbevételének ma már a nagyobbik része származik a Kínán kívüli értékesítésből.

A távol-keleti társaság éppen tíz éve nyitotta meg képviseleti irodáját Budapesten, amely azóta leányvállalattá alakult át, és jelenleg mintegy 50-60 főt foglalkoztat. Eddigi legnagyobb magyarországi üzlete a Telenor Magyarország hálózatának a korszerűsítése volt. A mobilszolgáltató azóta is az egyik legnagyobb itteni üzleti partnerének számít. Három évvel ezelőtt a ZTE nálunk nyitotta meg 10 millió eurós beruházással regionális hálózatüzemeltetési központját, később azonban egy nemzetközi projekt következményeként, továbbá adó- és költségszempontok miatt végül átköltöztette Romániába, ahol egyébként tavaly jelentettek be 100 millió eurós fejlesztést, melyből két szolgáltatóközpont és egy összeszerelő üzem létesül. A hazai szakértők nagyobb része viszont még ma is itt, Budapesten dolgozik, és főleg rendszertámogatási feladatokat lát el – tudtuk meg az ügyvezetőtől.

Mobilitás

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.