A ZenWatch 2 és a ZenFone Selfie a tajvani Computex kiállításon mutatkoztak be.

Az Asus a Computexen mutatta be, hogy milyen új termékek várhatók tőle a következő hónapokban. A figyelem középpontjában a hazánkat elkerülő ZenWatch második eresztése volt, de emellett új kiadást kapott a nagy sikereket elérő Transformer Book T100 és jön egy kifejezetten selfie fotókra specializálódott mobil is.

Zengjen a Zen!

Nem sokat pihenhettek a tavaly szeptemberben, az IFA kiállításon bemutatott ZenWatch tervezői, mert máris itt van a második verzió. Az összes részletet ezúttal is a berlini seregszemlére ígéri az Asus, de az már most látszik, hogy az azóta bemutatkozó és piacra kerülő Apple Watch nagy hatással volt a termékre. Egyrészt a ZenWatch 2 is két méretben (49 és 45 mm-es ház) érkezik, amihez kétféle méretű (22, 18 mm), cserélhető szíjak választhatók. Az óra házának színei, prémium anyagai, a fém szíj, és úgy összességében az egész dizájn ismerős lehet már valahonnan.

Azt is nehéz nem észrevenni, hogy a fémből készült órán megjelent egy gomb, ami új, egyelőre nem ismert lehetőségeket ad az óra kezeléséhez. Az alapokat továbbra is az Android Wear szolgáltatja, amihez extraként egy óralap tervező alkalmazás, valamint egy olyan szoftver társul, ami a kamera képkeresőjeként is szolgál. A ZenWatch 2 az IP67-es besorolás szerint bírja a vizet és a port, az AMOLED kijelzőt Gorilla Glass 3 bevonat védi a sérülésektől, valamint az egész kezelőfelület kapott egy alapos ráncfelvarrást.

Átváltozó és fotóművészek

A mobilos kínálatot a ZenFone Selfie képezi, ami lényegében a ZenFone 2 modell 13 megapixeles előlapi (és hátlapi) kamerával frissített kiadása. Az 5,5 colos, 1080p felbontású IPS kijelzővel ellátott telefonban a Qualcomm Snapdragon 615 chipset dolgozik, ami mellé a 2/4 GB RAM (választás szerint), illetve 16/32/64 gigabájtos tárhely jár. A kiemelt selfie képességért egy Toshiba érzékelővel ellátott, f/2.2 érzékenységű, 13 megapixeles előlapi kamera felel, ami ezeken kívül a 24 mm-es, széles látószögű objektívvel teszi még kényelmesebbé a szelfizést.

Javított, frissített utódot kap a Magyarországon nagy sikereket elért, 2in1 kialakítású Transformer Book T100 is. Az immáron T100TH néven futó hibrid gép újdonságai közé tartozik, hogy már Windows 10-zel érkezik és megkapja az Apple 12 colos MacBookjában debütáló, univerzális, Type-C USB csatlakozót. A négy színben készülő notebook kijelzője a hagyományokhoz hűen elválasztható a billentyűzettől, ami után már egy 1280 × 800 képpont felbontású táblagépként használható.

A gépben már az Intel Atom Cherry Trail családjába tartozó X5-ös processzorok kerülnek 4 GB RAM társaságában, mihez az Asus 14 órás akkumulátor időt jósol. Ahogy az összes többi terméknél, úgy a T100TH esetében sem kaptunk várható árat, vagy megjelenési dátumot. Előbbire azért tippeket adhatunk, hiszen az előd sem volt lényegesen több 100 ezer forintnál, illetve az is biztos, hogy a Windows 10 ma bejelentett, július végi indulásánál korábban biztosan nem kerül a boltokba.

Konzumer tech

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.