A szolgáltatás androidos és iOS-re írt kiadása a fotók feltöltésével kapcsolatban kapott új képességeket.

A Twitter bejelentése szerint mostantól lehetőségünk van az ismerősök megjelölésére a feltöltött fotókon, amelyekből most már akár négyet is megoszthatunk az ismerőseinkkel.

A képek feltöltése közben egy új felirat jelenik meg a felületen, amely arra buzdítja a felhasználót, hogy jelölje be a képen látható ismerőseit. A Twiter azt ígéri, hogy a beszúrt nevek nem befolyásolják a kötött, 140 karakteres limitet, így szabadon közölhetjük a világon, hogy kik vannak az adott fotón.

Amikor a kép megosztásához érkezünk, megjelenik a „Who's in this photo?” felirat, így nem kell mást tennünk, mint elkezdeni begépelni az illető felhasználónevét, majd kiválasztani a profilját. A megjelölés tényéről az ismerős természetesen értesítést kap, aki egyébként a beállításaiban megszabhatja, hogy kik tagelhetik be a képeken, sőt, akár le is tilthatja az egész funkciót.

A másik újítás a Twitter fotós képességeit hivatott kicsit csiszolgatni és ennek érdekében az iPhone tulajdonosok (Androidra napokon belül érkezik a lehetőség) már mától akár négy fotót is feltölthetnek egyszerre. Annak ellenére, hogy ez a funkció csak az iPhone-re érhető el, a androidosok számára ugyanúgy megjelennek ezek a montázsok. A felhasználók megjelölése és a fotósorozatok feltöltése a beágyazott tweetekben is meg fog jelenni, így nem csak a mobilos felületeken, hanem a weboldalak, cikkek is megkapják ezt a lehetőséget. 

Közösség & HR

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.