Rekord nagyságú összbevétel, szárnyaló Android, jól startoló Google+ - címszavakban így lehet összefoglalni a keresőóriás idei második negyedéves eredményeit.
A vezetői székbe április 4-én ülő Larry Page-nek nem esett nehezére kommentálni az első olyan periódus eredményeit, amely az ő irányítása alatt zajlott. A Google ugyanis az első három hónap stabilnak mondható számai után más sebességbe kapcsolt, és mind a cég eddigi rekordját, mind az elemzői várakozásokat sikerült felülmúlnia.

Szintet léptek A Google az áprilistól június végéig tartó periódusban korábban sosem tudta elérni a 9 milliárd dolláros forgalmat, ám most 9026 millió dollárnál állt meg a pénztárgép, ami 32 százalékos növekedés a tavalyi időszakhoz képest. A cég a bevételekből hirdetési partnereinek bő 2 milliárdot tovább ad, de így is maradt a kasszában 6,92 milliárd. Elemzők 6,5-6,6 milliárd körüli szintre számítottak, azaz alaposan túlteljesítették a várakozásokat.

Az elmúlt egy évben a vállalt költségei szintén jelentősen emelkedtek. Ez betudható egyrészt a munkatársak nagyarányú bővítésének, a fizetések emelésének, az erőteljesebb marketingnek, valamint a cég növekedését és új fejlesztéseit kiszolgálni képes új szerverparkok létesítésének.

Bár néhány hónapja a részvényesek a fenti tételek miatt vészharangokat kongattak a Google profitkilátásaival kapcsolatban, Page akkor is és most is sietett hangsúlyozni, hogy nagyon odafigyelnek a befektetők pénzére, és szigorúan ellenőrzik a kiadásokat. A vezető most abban a szerencsés helyzetben volt, hogy mindezt friss számokkal tudta alátámasztani. A nettó profit ugyanis a bevételeknél is nagyobb ütemben, 35 százalékkal nőtt egy év alatt. A több mint 2,5 milliárdos nyereség szintén jócskán meghaladta az elemzői várakozásokat.

Meredek emelkedő A szinte kizárólag hirdetési bevételekből élő Google számára kiemelkedően fontos, hogy mennyit tud kérni egy átkattintásért. Az átlagos kattintási költsége a Google oldalain, illetve az AdSense partnerek felületein elhelyezett hirdetéseknek 12 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban, és 6 százalékkal haladta meg az idei első negyedévben regisztrált szintet.

Szintén remek számok sorakoznak a cég mobil operációs rendszere mellett. A számos gyártó modelljein megtalálható Android a teljes okostelefonos piac közel 40 százalékát tudhatja magáénak idén az IDC elemzőcég számításai szerint. A táblagépeken is megtalálható operációs rendszerrel működő eszközökből jelenleg naponta 550 ezer darabot aktiválnak világszerte. A rendszerre fejlesztett alkalmazásokat pedig már több mint 6 milliárd esetben töltöttek le a felhasználók.

Stabil eredményekkel debütált a Google új vezetője
Klónozással támad a Google a Facebookra

+1 Page természetesen kitért az alig néhány hete, zárt béta formájában elindított Google+ eddigi eredményeire is. A Facebook dominanciáját megtörni igyekvő közösségi megoldás már több mint 10 millió felhasználóval rendelkezik, és naponta egymilliárdnál is több üzenetet, képet és egyéb információt osztanak meg egymással a tagok.

A Google+ esélyeit ilyen rövid működés alapján botorság lenne latolgatni, de az már most látszik, hogy ezúttal lényegesen kiforottabb megoldással állt elő a cég, mint mondjuk a szintén nagy reményekkel indított, majd csúnyán bukó Buzz esetében. Ha az érdeklődés tovább fokozódik, akkor valószínű, hogy újabb óriási felülettel bővül a Google hirdetési piaca, azaz a mostani bevételi eredményeknél is szebb számokra számíthatnak majd a részvényesek.

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.