A World Wildlife Federation előállt saját PDF-változatával. Az új WWF dokumentumokat nem lehet kinyomtatni, ami a szervezet szerint sok mindenkit rákényszeríthet a papírral való spórolásra.
A környezetvédő szervezet oldaláról már letölthető az a szoftver, ami lehetővé teszi a dokumentumok WWF formátumban való mentését. A plugin segítségével létrehozott fájlok valójában egyszerű PDF-ek – a kettő között csak annyi különbség van, hogy a WWF-et nem lehet papírra nyomtatni, mivel megváltoztatják benne a "print" jelzőbit (flag) értékét.

A World Wildlife Federation szerint a környezettudatos felhasználók innentől kezdve eldönthetik, melyik dokumentumokat szükségtelen kinyomtatni, és ezeket már eleve WWF-ként tehetik közzé. A szervezet "zöld fájlformátumnak" nevezi a módosított PDF-állományt, és az otthoni felhasználók mellett vállalatokat is meg akar nyerni az ügynek.

Elvetélt ötlet A WWF kezdeményezése iránt sokan érdeklődnek, a zöld dokumentumok Facebook-oldala is már több mint 5 ezer rajongót számlál, az egész elképzelés mégis több sebből vérzik. Egyrészt a dolog technikai megoldása borzalmasan kezdetleges, így a WWF dokumentumokat nagyon egyszerű kinyomtatni. Olyan alkalmazással kell őket megnyitni, ami nem veszi figyelembe a print flaget, vagy valamilyen eszközzel fel kell oldani a PDF zárolását, és visszaállítani a módosítást. Másrészt a nyomtatás teljes ellehetetlenítése sosem lesz túlságosan népszerű ötlet – sem azok körében, akik eddig is odafigyeltek rá, mit nyomtatnak, sem pedig azok körében, akiket soha nem érdekelt a dolog.

A Wired blog hasonlata szerint a zöld dokumentumok így nem érnek sokkal többet, mint egy "Mentsük meg a bálnákat!" kitűző. Az LXer linuxos oldal közössége időközben nyílt levelet intézett a World Wildlife Federationhöz, amelyben "hülye ötletnek" nevezi a PDF-ek módosítgatását. Az üzenet felhívja a szervezet figyelmét a nyílt forrású szabad szoftverek támogatására, amelyek a kiöregedő gépek üzemben tartásával valóban tehetnek is valamit a környezetért.

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.