Több nemzetközi forrás is úgy értesült, hogy a Yahoo hamarosan megválik nem is olyan rég vásárolt start-up cégétől, a nyílt forráskódú kommunikációs megoldásairól ismert Zimbrától. A vevő ezúttal a VMware, az ár pedig a múltkorinál vélhetően lényegesen alacsonyabb lesz.

Bejelentés előtti fázisba ért a VMware és a Yahoo tárgyalása a Zimbra eladásáról – állítja többek között Kara Swisher, az All Things Digital szakírója. A hírt, ahogy mondani szokás, nevük elhallgatását kérő VMware-munkatársak is megerősítették.

A levelező-alkalmazással és csoportmunka-támogatással foglalkozó céget a Yahoo 2007 őszén vásárolta meg 350 millió amerikai dollárért. Habár a Zimbra azóta is jelentős növekedést és eredményeket tud felmutatni, az óriáscég nem találta meg a megfelelő helyet neki vállalati struktúrájában. Így az ígéretes start-up vállalkozás újra eladósorba került. Valószínűsíthető, hogy a VMware kevesebbért megkapja majd a céget, mint amennyit a Yahoo fizetett még a gazdasági válság előtti, hiperoptimista korszakban.

Mindenki jól jár
Ennek ellenére az üzlet mindkét fél számára előnyös lehet. A Yahoo hű maradhat tavaly bejelentett de-akvizíciós stratégiájához, és az alaptevékenységét szolgáló üzletágakra koncentrálhat. Miközben a VMware mint a virtualizáció specialistája, olyan eszközt kaphat kezébe a számítási felhő jelentette új csatatéren, amelyet kezdetektől fogva ilyen környezetben való működésre fejlesztettek.

Eddig mindkét érintett nagyvállalatnál elzárkóztak az értesülés hivatalos kommentálásától. Nem meglepő módon, ez az esetek többségében egyenlő a beismeréssel.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.