Miután maga Steve Ballmer jelentette ki, hogy a következő generációs Microsoft operációs rendszer neve valóban Windows 8 lesz és 2012-ben jelenik meg, természetesen mindenki készpénznek vette az információt. A Microsoft most azonban saját vezetőjétől is elhatárolódik...
Steve Ballmer május 23-án japán fejlesztők előtt ecsetelte a következő operációs rendszerrel kapcsolatos tudnivalókat, és kimondta az eddig kimondatlant: Windows 8-ként hivatkozott a rendszerre és jövő évi megjelenést ígért. A média természetesen azonnal felkapta a hírt, mivel a Microsoft eddig ódzkodott nevén nevezni a fejlesztés alatt álló Windowst, és a 2012-es startra is csak célozgatott. Egy nap kellett csak a Microsoft cáfolatához: Ballmer valószínűleg nem egyeztetett a marketingesekkel...


Ne szólj, szám "Úgy tűnik, félreértésről van szó" - fogalmazott a Microsoft szóvivője. "Egyelőre a Windows 7 alapú hardverek következő generációjának megjelenését várjuk, amely a következő pénzügyi évünkben esedékes. Egyelőre tehát semmilyen hivatalos bejelentést nem kívánunk tenni a Windows következő változatának nevéről és megjelenési időpontjáról."

Ehhez hasonló sztori már lezajlott a mostani Windows elnevezésével kapcsolatban is: 2007 februárjában már elhangzott a Windows 7 név egy előadáson, amelyet kísértetiesen ugyanígy reagált le a Microsoft marketingosztálya. Mondván, a névről nincs hivatalos információ, és egyelőre az aktuális Windowszal kapcsolatos teendőkre fókuszálnak. A Windows 7 elnevezést is csak akkor véglegesítették a nyilvánosság felé, amikor egy fejlesztőknek szánt előzetes buildet hoztak nyilvánosságra.

Ballmer: "jövőre érkezik a Windows 8"
Dőlnek a hírek a Windows 8-ról
Microsoft: alaptalanul ijesztget az Intel

Mindenki a nyolcasra tesz A legtöbb elemző mindenesetre továbbra is a Windows 8 elnevezést tartja valószínűnek. Michael Cherry, a redmondi vállalattal kapcsolatos információkra szakosodott Directions on Microsoft elemzője szerint nem egyértelmű, Ballmer beszédének melyik részét tartja a Microsoft közleménye félreértésnek. Véleménye szerint nem a név, inkább a megjelenési időpont kérdéses, a 2012 legvége ugyanannyira esélyes, mint a 2013-as év első hónapjai.

Cherry úgy gondolja, hogy az elmúlt hetek történései egyelőre nem épp a korai megjelenést valószínűsítik. A Windows 8 (vagy bárhogy is hívják) mindenképpen több lesz mint egy hagyományos operációs rendszer frissebb változata. Ez a rendszer szakít elsőként a windowsok sorában az Intel x86 kizárólagosságával, ám ezzel kapcsolatban máris furcsa információk láttak napvilágot. Mint azt mi is megírtuk, egyes vélemények olyan megoldást is lehetségesnek tartanak, hogy az inteles változat mellett akár négy különböző Windows jelenik majd meg négyféle ARM chipre, amely jelentős káoszt okozna a kompatibilitás és átjárhatóság terén.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.