Az OpenOffice.org projekt egy frissen létrehozott alapítvány, a The Document Foundation keretei között működik tovább, egyelőre a LibreOffice márkanév alatt.
A Sun Microsystems tíz évvel ezelőtt tette közzé a StarOffice forráskódját, hogy nyílt forráskódú fejlesztői közösséget építsen a programhoz. Így indult el az OpenOffice.org projekt, ami mára a második legnépszerűbb irodai szoftvercsomag a Microsoft Office családja mögött.

A Sun felvásárlását követően a projekt legfőbb támogatója az Oracle lett, bár a résztvevők között megtalálható az IBM, a Novell, a Red Hat és a Google is. Időközben a StarOffice neve is Oracle Open Office-ra változott, és a szoftveróriás nemrég jelentette be a felhőalapú Oracle Cloud Office érkezését, ami elvileg a Java FX-re és az ODF formátumra épül, de az OpenOffice-hoz nincs köze.

Bizonytalanság és bizalmatlanság Úgy tűnik, a Sun felvásárlása körüli ellentmondások mára az OpenOffice projekt tagjait is cselekvésre sarkallták: kedden létrejött a The Document Foundation alapítvány, ami a LibreOffice név alatt viszi tovább az OpenOffice leágazását. A résztvevők közleményükben az Oracle-t is meghívták az alapítványba, illetve arra kérték a vállalatot, hogy engedje át nekik az OpenOffice márkanevet.

Az Oracle szándékait illető bizonytalanságot jelzi, hogy egyebek mellett a Novell, a Red Hat, a Google és a Canonical is azonnal a kezdeményezés mellé állt. Az, hogy az Oracle-nek tulajdonképpen újra jelentkeznie kell a tagok közé, többek szerint egyfajta hadüzenet, és kérdéses, hogy a vállalat milyen választ ad majd a felhívásra – lehet, hogy érdemes lesz minél előbb hozzászoknunk a LibreOffice elnevezéshez.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.