Első alkalommal adott ki negyedéves gyorsjelentést a Facebook a tavaszi tőzsdei részvénykibocsátás óta, amelyben a bevétel 32 százalékos emelkedése mellett 157 millió dolláros veszteségről számoltak be. Zuckerberg ismét cáfolta, hogy saját telefon kifejlesztésén dolgoznak.
A világ legnépszerűbb közösségi szolgáltatását üzemelető Facebook a június  30-án zárult negyedévben 1,18 milliárd dolláros árbevételt ért el a csütörtökön kiadott gyorsjelentés szerint, amivel enyhén túlszárnyalta az elemzők előzetes várakozásait. A vállalat a tavalyi azonos időszakban elért 240 milliós profithoz képest az utolsó negyedévben 157 millió dollárnyi veszteséget szenvedett el, főként a vezetőknek kifizetett bónuszok miatt.

A bevételek nagy része, egészen pontosan 84 százaléka természetesen a hirdetésekből származik, ennek összege az egy évvel korábbihoz képest 28 százalékkal 992 millió dollárra nőtt. A gyorsjelentésből az is kiderül, hogy a mobil felhasználók száma egy év alatt 67 százalékkal, 543 millióra emelkedett. A Facebook havi aktív felhasználóinak száma idén június végére a tavalyihoz képest 29 százalékkal, 955 millióra bővült.

 Facebook a tavalyihoz képest megduplázta alkalmazottainak számát, és jelenleg már 4 ezren dolgoznak a cégnél. A vállalat jelenleg készpénzben és befektetésekben 10,2 milliárd dolláros állománnyal rendelkezik.

Read my lips  Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója ismét megerősítette, hogy nem tervezik saját telefon gyártását, ezzel azonban csak újból muníciót adott a találgatásokhoz. Így például az AllThingsD úgy tudja, hogy a cég korábbi Apple-mérnököket bérelt fel a fajlesztésekhez, és akár már jövőre előállhat egy saját készülékkel.

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.