A néhány héttel ezelőtt a Dell számára csúfos kudarccal végződő 3PAR-ért vívott licitháború után ezúttal sikeres akvizíciót hajtott végre. A kiszemelt szoftvercég megoldásai a számítási felhőre való áttérést könnyítik meg a vállalatoknál.

A Dell ugyanolyan problémával küzd, mint a hasonló méretű informatikai vállalkozások: ahhoz, hogy versenyképes tudjon maradni, mindenképpen szükség van a termékportfólió bővítésére. Ennek leggyorsabb és sok esetben legolcsóbb módja a különböző területekre specializálódott kisebb vállalkozások bekebelezése.

Erre tett kísérletet az elsősorban PC-gyártóként ismert világcég is ősz elején, amikor büszkén bejelentette a tárolópiacon érdekelt 3PAR megvásárlását. A Hewlett-Packard viszont úgy gondolta, van az a pénz, amiért a 3PAR tulajdonosai még meggondolhatják magukat. Néhány napos parázs licitháborút követően végül az erősebb kutya győzött. A HP végül az első ajánlat több mint kétszeresét, 2,4 milliárd dollárt adott a célpontért.

Pénz van, miért ne költsék? A Dell tehát felsült, pénze viszont maradt, sőt kapott is, hiszen a 3PAR résztulajdonosa volt. Most úgy tűnik, lesz mire elkölteni, mert bejelentették, hogy felvásárolják a Boomi nevű vállalatot. A cég a számítási felhőbe való átállást segíti azzal, hogy a vállalatok meglévő szoftvereit és adatbázisát "hozzáidomítja" a cloud computing támasztotta követelményekhez.

A tranzakció részleteiről, így az árról sem kívántak konkrétumokkal szolgálni, így egyelőre azt sem lehet tudni, mikorra tervezik lezárni az akvizíciót. A hírre enyhe emelkedéssel reagáltak a Dell papírjai a tőzsdén.

Alakul az 50 milliárd dolláros felhő
Számítási felhő: dézsából dől a pénz


A texasi székhelyű Dell ezzel újabb lépést tett, hogy bővítse szolgáltatásokon alapuló kínálatát. Hasonló területen már tavaly is történt felvásárlás, amikor a vállalat története legnagyobb akvizíciós ügyletét lebonyolítva megvásárolta a Perot Systems céget.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.