A Nokia az előzetes várakozásokat meghaladó eredményekről számolt be legutóbbi negyedévét illetően, de küzdelmes időszak elé néz, ha nem akar végleg alulmaradni okostelefon-piaci versenytársaival szemben.
Hirdetés
 
A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója a vártnál jóval magasabb, 529 millió eurós profittal zárta harmadik pénzügyi negyedévét, 10,2 milliárd eurónyi bevétel mellett. Az eredmény éves összedhasonlításban is meggyőző: 2009 harmadik harmadában a vállalat még 559 millió eurós veszteségről számolt be. A képet beárnyékolja, hogy a Nokia piaci részesedése az elmúlt három hónap alatt 33 százalékról 30 százalékosra olvadt, de a cég részvényeinek árfolyama így is hosszú ideje nem látott magasságba emelkedett a bejelentést követően.

A Nokia alkatrészhiánnyal magyarázza, hogy eladásai a teljes mobilpiac bővülésénél sokkal kisebb mértékben növekedtek, bár ennek hatására az alsókategóriás telefonok ára némileg emelkedett. A Nokia okostelefonok eladási ára azonban átlagosan a negyedével csökkent tavaly óta, ami azt jelent, hogy a finnek hiába ülnek az okostelefon-piac 38 százalékán – a fele annyi készüléket értékesítő Apple-nek például így is másfélszer annyi hasznot termelnek az iPhone-ok.

A Nokia szeptemberben kinevezett vezérigazgatója, a Microsofttól igazolt Stephen Elop bejelentette, hogy folytatják a vállalat gyengélkedő okostelefon-ürészlegének átstruktúrálását, ennek keretében pedig 1800 alkalmazottat el is küldenek. "Mostanában piacra dobtunk néhány olyan terméket, amely bizonyítja: van elég tehetségünk, innovációs kapacitásunk és erőforrásunk, hogy átvészeljük ezt a zavaros időszakot" – fogalmazott Elop, aki a vállalat stratégiájában és működésében is előremutató változásokat ígért.

A Google is rálépett az Anthropic kijelölte útra

Az OpenAI után a DeepMind is az MI-startup szabványát használja a modellek és az adatok összekapcsolására.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.