Az Elcoteq csődje után új gyártási partnert választott Magyarországon a Huawei Technologies. Az új üzem decemberben már szállításra kész.
Hivatalosan is bejelentette stratégiai megállapodását a kínai Huawei Technologies és a Flextronics Global Services. Az összeszereléseket eddig végző, finn gyökerű Elcoteq csődvédelmet kért, és azóta folyamatos nehézségek közepette működött, amely miatt a Huaweinek is módosítani kellett működési tervein. Az európai gyártási és logisztikai központ támogatására azonban gyorsan talált új partnert a kínai mobilóriás.

Kapu Európára A Flextronics és a Huawei már a világ több országában működött és működik együtt: mint Czakó Tibor, a Flextronics Global Services ügyvezető igazgatója elmondta, ezért is hozhatott ilyen gyors döntést a kínai vállalat a váltásról.


A Flextronics eddigi, 12 ezer alkalmazottat foglalkoztató négy hazai üzeme mellett egy újat hoz létre Pécsett. Ebben az idei év végéig 100, 2012-ben pedig további 400 alkalmazott kezdheti meg a munkát. A főként mobil távközlési alapelemek, többek között hálózati eszközök és bázisállomások gyártására létrejövő üzem egyelőre nem zöldmezős beruházás keretében épül, hanem bérelt épületekben kezdődik a termelés.

Czakó szerint nem az Elcoteq-gyárat veszik át, mivel az új üzemben némileg más jellegű termelés folyik majd. Épp ezért a minden bizonnyal elbocsátásra váró Elcoteq alkalmazottak sem kerülnek át automatikusan, a Flextronics a pécsi munkaerő-piacról választja ki a jelölteket, akik persze lehetnek az előző üzem egykori dolgozói is.

Minden fillért kifacsarna a felhőből a kínai óriás
Magyar állásokba kerül a Nokia gyengélkedése
Még tovább izmosodott a Huawei

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.