Nehéz olyasmiért pénzt kérni, amit az emberek jórészt ingyen kaptak eddig. Egy brit felmérésből azonban látszik, hogy idővel mindent meg lehet szokni.
Érdekes eredményeket hozott a KPMG Nagy-Britanniában végzett éves felmérése, amely a média- és szórakoztatóipar ottani helyzetét kívánja áttekinteni. Kiderült, hogy miközben a britek kevesebbet néznek tévét, olvasnak könyveket és kattintgatnak közösségi oldalakon, a digitális tartalmakra szánt pénz összértéke növekedőben van.



A BBC 89 eurocentért mutatja meg a világ természeti csodáit

Nyílnak a pénztárcák  Ha hinni lehet az ezer ember bevonásával készült kutatás eredményeinek, akkor egy új trend látszik kirajzolódni: a fogyasztók hajlandóak fizetni a szerintük megfelelő minőségű online tartalomért. Ezt támasztja alá az az adat is, miszerint arra a kérdésre, hogy mi a különbség a hagyományos és elektronikus média között, már csak a válaszok alig több mint felében hangzott el az ingyenesség mint mérleget elbillentő pozitívum. Összehasonlításképpen: alig négy évvel ezelőtt ugyanez az arány bőven 80 százalék felett volt.

Évente 2 fontot
áldoz egy átlag brit fizetős mobil alkalmazásokra.
A kutatás metodológiája szerint az online tartalmakba nem csupán a digitális könyvek, a magazinok, újságok és az ezekhez kötődő mobil alkalmazások, hanem az online játékok is. Az okostelefonok és táblagépek eleterjedésének köszönhetően érezhetően megugrott a kereslet a fizetős alkalmazások iránt. Ezekre több mint duplaannyit költenek az Egyesült Királyságban idén, mint egy évvel korábban. A tavalyi felmérés még átlagosan kevesebb mint 1 fontot mutatott ki, míg 2013-ban már több mint 2 fontra nőtt az elköltött összeg. Igaz, ez éves költést jelent, tehát egyelőre aligha mérhető össze mondjuk a hagymányos tévés előfizetések nagyságrendjével. Utóbbira havi szinten több mint 10 fontot költenek a britek.

Azért még a papír az úr  A népszerű tévé mellett a hagyományos médiatermékek (magazinok, hetilapok, napilapok) sem tűntek még el a süllyesztőben, hiszen az említett digitális élénkülés ellenére is közel háromszor annyit, havonta kábé 6 fontot ad ki egy átlag brit ilyenre, mint e-könyvekre, online magazinokra, játékokre és fizetős mobil alkalmazásokra.

Az viszont egyértelműen látszik, hogy a fogyasztók fejében nincs bebetonozva a digitális világ ingyenessége. A kiadók ügyes termékekkel már most is képesek olyan forrásból pénzt teremteni, amely nem is létezett néhány évvel ezelőtt. A jövőben pedig ez valószínűleg csak erősödhet, hiszen a válaszadók között magas volt azok aránya, akik azért nem vesznek még online tartalmat, mert az elérhető sávszélesség még nem alkalmas azok élvezhető minőségű megjelenítésére.

Európai lapkiadók a Google megadóztatásán dolgoznak
Egyre több európai portál teszi fizetőssé magát

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.