Az év első felében negyedével nőtt Európában az otthonokig elérő ultragyors üvegszálas technológia előfizetőinek száma, Magyarország a ranglista 11. helyén áll.
2011 első felében 24%-kal nőtt Európában az FTTH, vagyis az otthonokig elérő ultragyors üvegszálas technológia előfizetőinek a száma – derült ki az FTTH Council Europe legfrissebb adataiból, melyeket a szervezet a Párizsban megrendezett Broadband World Forumon tett közzé a mai napon.
A régióban – Oroszországot nem számolva – 2011. június végén 5 millió volt az FTTH/B, azaz az otthonokig vagy épületekig elérő üvegszálas internet-előfizetők száma, így a nagysebességű hálózat már 28 millió háztartás számára érhető el. Oroszország egymaga 2011 első felében 964 000 új FTTH/B előfizetővel gyarapodott, így összesen 5,15 millióan internetezhetnek ultragyors szélessávon az országban. Oroszországgal együtt Európában már 10,2 millió FTTH/B előfizetésen keresztül mintegy 39,8 millió háztartásban érhető el a szélessávú optikai hálózat, ami 2010 végéhez képest 22%-os növekedést jelent.
A balti államok és az új európai tagállamok – köztük Magyarország – fontos szerepet játszanak az FTTH/B elterjedésében: az FTTH Council Europe által összeállított Előfizetői Rangsorba legutóbb felkerült országokként Magyarország egyből a 11., Ukrajna pedig a 16. helyet foglalhatja el.
Az összesen 235 055 FTTH/B előfizetőt számláló, azaz 6%-os penetrációval rendelkező magyar piac meglehetősen töredezett, ugyanis az ultragyors hálózatot biztosító távközlési cégek többsége helyi szolgáltatást nyújt csupán. A legnagyobb hazai szolgáltató a Magyar Telekom, amely immár 290 000 háztartás számára biztosítja a csatlakozást és tervei között szerepel, hogy 2013-ra a magyar háztartások 30%-ában teszi hozzáférhetővé az akár 100 Mbps sebességű elérést.
Ukrajnában 450 000 FTTH/B előfizető van, amely 2,2%-os elterjedtséget jelent, a legnagyobb szolgáltató az elsősorban az FTTB technológiával foglalkozó Vimpelcom.
A rangsor első helyén Litvánia áll, ahol a háztartások 26,6%-a FTTH/B előfizető, őt követi Norvégia, Svédország, Szlovénia, Oroszország, Szlovákia, Lettország, Bulgária, Észtország és Dánia, ahol a penetráció mindenütt meghaladja a 6%-ot.
Nyugat-Európa legnagyobb gazdaságai ehhez képest jelentős elmaradásban vannak: sem az Egyesült Királyság, sem Németország, sem Spanyolország nem szerepelnek az FTTH Rangsorban.
A FTTH Council Europe iparági szervezet legfrissebb adatai szerint június végén 5 millió volt az otthonokig vagy épületekig elérő üvegszálas internet (FTTH/B) előfizetések száma, így a nagysebességű hálózat már 28 millió háztartásban elérhető. Ez a szám nem tartalmazza Oroszország eredményeit, amely egymagában is 964 ezer FTTH/B előfizetéssel gyarapodott az év első felében.

A legnagyobb hazai szolgáltató a Magyar Telekom, amely 290 ezer háztartásban van jelen, 2013-ra pedig a hazai háztartások 30 százalékának biztosítana akár 100 Mbps sebességű elérést.
Az új uniós tagok fontos szerepet játszanak az FTTH/B terjedésében: az előfizetői rangsorba frissen felkerült országként Magyarország is egyből a 11. helyet foglalja el. A 235 ezer FTTH/B előfizetőt számláló, azaz 6 százalékos penetrációval rendelkező magyar piac meglehetősen töredezett, ugyanis az ultragyors hálózatot biztosító távközlési cégek többsége csak helyi szolgáltatást nyújt.


Nem állunk rosszul  A rangsor első helyén Litvániát találjuk, ahol a háztartások 26,6 százaléka FTTH/B előfizető, míg a penetráció Norvégiában, Svédországban, Szlovéniában, Oroszországban, Szlovákiában, Lettországban, Bulgáriában, Észtországban és Dániában is meghaladja a 6 százalékot. Mindehhez képest Nyugat-Európa legnagyobb gazdaságai jelentős elmaradásban vannak: sem az Egyesült Királyság, sem Németország, sem Spanyolország nem szerepel az FTTH rangsorában.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.