A Daten-Kontor Csoport száz százalékának megvásárlásáról írt alá megállapodást a Magyar Telekom. Az informatikai fejlesztésekkel foglalkozó cégcsoport felvásárlása maximum 1,4 milliárd forintjába kerül majd a távközlési cégnek.

A július 20-án aláírt megállapodás értelmében a Magyar Telekom Zrt. a három céget magában foglaló DK Csoport százszázalékos tulajdonába kerül. A vételárat a szerződés maximum 1,4 milliárd forintban rögzíti. Ez az összeg azonban elképzelhető, hogy csökken a következő két üzleti év pénzügyi eredményeinek, valamint a zárás időpontjában fennálló nettó adósságállomány nagyságának függvényében.

Három az egyben | A magánszemélyek tulajdonában lévő Daten-Kontor Csoport három cégből áll, és informatikai alkalmazások fejlesztésével, telepítésével és üzemeltetésével foglalkozik. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2009-ben 2,2 milliárd forint, elszámolt értékcsökkenéssel növelt üzemi eredménye (EBITDA-ja) 357 millió forint volt. A most bejelentett tranzakció lezárásához a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása is szükséges.

A kiadott sajtóközlemény hangsúlyozta, hogy az akvizícióval a Magyar Telekom tovább kívánja erősíteni pozícióját az informatikai szolgáltatások piacán. E törekvés előző lépésének tekinthető a 2009 végén lezárult ügylet, melynek keretében az ISH Informatika Kft. 2,2 milliárd forintért a távközlési cég leányvállalata lett. Az ISH egészségügyi és gazdasági informatikai rendszerek fejlesztésével, telepítésével és üzemeltetésével foglalkozik.

Van ok az erősítésre | A Magyar Telekomra egyébként rá is fér az erősítés, hiszen májusban közzétett első negyedéves számai gyenge eredményeket mutattak. A vállalat bevétele 147,4 milliárd forint lett, ami 7,5 százalékos esésnek felel meg a tavalyi hasonló időszakhoz viszonyítva. A nettó eredmény ennél is rosszabb állapotokat mutatott: a 16,4 milliárdos profit közel 24 százalékos zuhanás a 2009-es eredményhez képest.

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.