Ez az ősz a mobilpiac legmozgalmasabb periódusa lehet, amennyiben a WSJ értesülései beigazolódnak. A Nokia mobilos részlege után ugyanis hamarosan elkelhet a BlackBerry is.
Alig pár napja jelentette be a Microsoft, hogy az egykori mobilos egyeduralkodó finn cégtől közel 5,5 milliárd euróért megvásárolja a Nokia Devices & Services, azaz Eszközök és Szolgáltatások divíziót és a szükséges licenceket. Könnyen lehet, hogy ez az esemény katalizálja a kanadai BlackBerry környékén zajló történéseket is. A Wall Street Journal mindenesetre úgy értesült, hogy akár már november környékén lezárulhat a szintén jobb napokat is látott mobilgyártó önálló pályája.


Alulra kerültek...

Eladó a menyecske!  A BlackBerrynél már augusztus első felében felállt egy munkacsoportot, amelynek feladata a hivatalos kommunikáció szerint a különböző stratégiai lehetőségek feltérképezése volt. Hogy ezeknek az információknak a birtokában lehetővé váljon a cég értékének növelése, és a BlackBerry 10 alapú készülékek egyre nagyobb körben való elterjesztése. Azt azonban már akkoriban is világosan lehetett látni, hogy mindez valójában már leginkább a potenciális vásárlók "táncba hívásáról" szól.

A hivatkozott WSJ tudósítás témában jártas forrásokra hivatkozva azt állítja, a lehetséges felvásárlókkal azóta megtörténtek az előzetes tárgyalások, és jelentősen leszűkült a lehetséges kérők köre. A lap azt is tudni véli, hogy a kanadai cég menedzsmentje sürgősen, lehetőleg novemberig tető akarja hozni az eladást.

Hogy mennyiért és kinek kell majd a BlackBerry, az egyelőre jó kérdés, mindenesetre szakmai és pénzügyi befektetők egyaránt szerepelnek a lehetséges vásárlók listáján. Előbbire konkrét példaként az amúgy is remekül teljesítő Lenovót hozták fel, míg utóbbiak közül már korábban felröppent a Silver Lake Partners magántőke-befektetői csoport neve, akiket már a Dell részvényeinek kivásárlása kapcsán is emlegettek, de újabb kérőként szóba jött egy kanadai nyugdíjkezelő alap is.

Hasonló kórtörténet  A BlackBerry (korábban Research In Motion) pályája sok hasonlóságot mutat a Nokia mobil üzletágának történetével. A teljes fizikai billentyűzet és az erős vállalati funkciók miatt a cégek körében sokáig elsöprő népszerűségnek örvendő gyártó nem tudott időben reagálni az Apple iPhone-jára, illetve később a Samsung vezette androidos fenyegetésre. A probléma beismerésének egyértelmű jeleként tavaly januárban félreállt az alapító vezérigazgatói páros, ám az új főnök által felvázolt átpozícionálás sem járt sikerrel.

A kanadai gyártó utolsó utáni reménye az új operációs rendszerében, a BlackBerry 10-ben és az erre épülő új termékvonalban volt. És bár a kezdeti számok biztatóan alakultak, a lendületet nem sikerült megőrizni. Mostanra világossá vált, hogy sem a BB-s tradícióval szakító, érintőképernyős Z10, sem a fizikai QWERTY billentyűzettel rendelkező Q10 nem hozta az elvárt eladásokat. A gyenge második negyedév után nem sokkal hívták életre a cégnél a cikk elején említett bizottságot, melynek munkája a WSJ értesülései szerint hamarosan a végéhez közeledik. Néhány hét, és kiderül, milyen eredménnyel kínálták portékájukat.

Eladósorba került a BlackBerry
Nem teljesítettek fényesen a BlackBerry 10-es mobilok
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.