Nem a levegőbe beszéltek az óriáscégnél tavasszal, amikor is 20 milliárdos keretösszegű felvásárlási stratégiát emlegettek. Az öt évre tervezett büdzsét most 1,7 milliárddal apasztja az adattárház-analitikában érdekelt Netezza felvásárlása

A Netezza céget már régóta hírbe hozták mint lehetséges akvizíciós célpontot. Maa kérő kilétére is fény derült: az IBM 1,7 milliárd dollárt ad az adattárház-analitikai megoldásokat szállító vállalatért.

Ezzel az akvizícióval az IBM újabb fegyvereket kap információs és analitikai arzenáljához. A felvásárlás lezárultával a Kék Óriás integrálni fogja a Netezzát az üzleti elemzésekkel kapcsolatos szoftverportfóliójába.

Vonzó számok és ügyfélkör | Az erős negyedévet záró, és az előzetes várakozások szerint körülbelül 250 millió dolláros éves forgalmat bonyolító Netezza régóta partnere, de egyben versenytársa is az őt felvásárolni készülő világcégnek. A rivalizálás helyett tehát mostantól a Netezza félezer munkatársa is azon fog dolgozni, hogy az IBM megoldásaival harmonizáló lehetőségeket biztosítsanak bő 350 meglévő ügyfelüknek is. Utóbbiak között egyébként olyan cégeket találni mint például a Virgin Media vagy a Time Warner.

Amennyiben a hírt nem követi hasonló tűzijáték, mint amit a HP és a Dell előadott a 3PAR felvásárlásánál, akkor a versenyhivatali jóváhagyást követően még idén lezárhatják az ügyletet a felek. Érdekesség, hogy a Dell is szóba került a Netezza lehetséges megvásárlói között, így rövid időn belül ez lehet a második komoly cég, amiről lemarad a nagyvállalat.

Dézsából öntik | Az IBM-nél nincs hasonló gond: csak azt folytatják, amit eddig is csináltak. Az utóbbi négy évben 23 milliárd dollárt költöttek kizárólag analitikai megoldásokkal kapcsolatos felvásárlásokra. Ráadásul ez nem egy folyamat vége, hanem maximum a közepe. Hiszen tavasszal jelentették be, hogy az elkövetkező öt évben 20 milliárdos keret áll rendelkezésre újabb cégvásárlásokra.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.