A tajvani Pegatronnal is sikerült megállapodnia a Microsoftnak szellemi tulajdonának felhasználásáról. Alig akad már olyan androidos beszállító vagy gyártó, aki ne fizetne Redmondnak.
Ami a riválisnak jó, annak ritkán szokott örülni a konkurencia. Azonban teljesen más a helyzet a Microsoft az Android mobil operációs rendszer vonatkozásában, hiszen a redmondi óriás évek óta komoly és láthatóan eredményes hajtóvadászatot folytat a szabadalmi portfólióját felhasználó gyártók és beszállítók ellen.

Védelmi pénz  A Microsoft az elmúlt két évben több mint tucatnyi céggel állapodott meg arról, hogy a náluk készülő Androidot vagy Chrome-ot használó eszközök minden egyes darabja után jogdíjat fizessenek. Ezért cserébe a szoftvercég nem akaszt pert a nyakukba a rendszerekben felhasznált, de a Microsoft tulajdonában lévő szabalmak miatt. Mindebből csak a tavaly tető alá hozott szerződések alapján úgy becsülték, hogy körülbelül 450 millió dollárnyi bevétele lehet idén Redmondnak.


Néhány hónappal ezelőtt így nézett ki a szabadalmi háború

Ez az összeg minden bizonnyal alaposan hízik a tegnap bejelentett újabb megállapodással. A több mint 20 milliárd dolláros éves forgalmat bonyolító tajvani Pegatron többek között az Apple-nek, a HTC-nek és a HP-nek is szállít elektronikai eszközöket, és mostantól minden egyes androdios vagy Chrome-ot használó termék után egy nyilvánosságra nem hozott összeget utal a Microsoftnak.

Sokan behódoltak  Ezzel az egyezséggel immár az öt legnagyobb tajvani elektronikai gyártó közül négy fejet hajtott, és a Microsoft közlése szerint immár az USA piacán megjelenő androidos eszközök 70 százalékára kiterjed egy ilyen jellegű megállapodás.

Így már alig néhány olyan mérvadó vállalat maradt, amelyik nem volt hajlandó aláírni a Microsoft feltételeit, köztük a kiterjedt szabadalmi portfólióval rendelkező, a Google által tavaly felvásárolt Motorola Mobility. És bár az Android mögött álló Google mindent megtesz, hogy a rendszerét gyártók jogi védelemben részesüljenek, láthatóan az ezresével vásárolt szabadalmak sem képesek megfelelő védőernyőt nyújtani a Microsoft ellen.

Rendesen megfeji az androidos világot a Microsoft
Százmilliókat adhatott 750 szabadalomért a Facebook

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.