A Google bejelentette, hogy 700 millió dollárért megveszi az ITA Software-t, és vele a legnagyobb repülőtéri és járatinformációs szolgáltatást.
Bár úgy tűnhet, a Google mostanában már gyakorlatilag mindenben benne van az operációs rendszerektől a telefonokig, azért a kereséssel kapcsolatos fejlesztéseit sem adja fel. Legújabb bejelentése szerint a massachusettsi ITA Software cég felvásárlásával egy újabb terület kerül a kereshető információk listájára: a repülőjáratoké.

Szállunk rendelkezésére | "Az ITA tehetséges csapata egy kifejezetten figyelemre méltó terméket készített a járatinformációk rendszerezésére" - nyilatkozta a Google-vezér, Eric Schmidt. "A megoldásaikra izgalmas fejlesztéseket tudunk építeni, melynek eredményeként a felhasználók a lehető legegyszerűbb módon tudnak majd repülőjáratokkal kapcsolatos információkra keresni."

Az ITA adatbázisát egyébként a legfontosabb utazási portálok és szolgáltatások többsége használja, többek között a legnagyobb, utazási információkat kereső oldal, a Kayak. Ám ennél még furcsább összefonódás is lehetséges, hiszen ugyanez az adatbázis segít a Microsoft keresőjében - lehetséges tehát, hogy nemsokára a Bing segítségével indított keresés egy Google által birtokolt szolgáltatásra alapozva ad majd eredményt.

Szárnyaló piac | Mivel manapság a repülőjegyek értékesítésének már csaknem fele internetes formában történik, az akvizíció kifejezetten jól időzít: ha a Google ráadásul képes az adatbázist egy jó kereső mellett online jegyfoglalási és -vásárlási lehetőségekkel is felvértezni, biztosak lehetünk abban, hogy újabb stabil bevételi forrást teremtenek saját maguk számára. A legelső tervek alapján egyelőre a szolgáltatás arra lesz képes, hogy kiválassza az úticélunknak megfelelő, igényeink szerinti repülési útvonalat, összeszervezze a csatlakozó járatokat, és elirányítson a megfelelő jegyvásárlási oldalra.

Az akvizícióról szóló első tárgyalások áprilisban indultak, gyakorlati lezárásának időpontjáról még nem szólnak a hírek, és még arról sem érkezett bejelentés, mikorra épül be a Google szolgáltatásai közé a járatkereső első változata.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.