A skandináv cég tervei szerint az év végére már több mint 1150 tehetséges mérnök, kutató és fejlesztő dolgozik majd az Ericsson magyarországi kutatási részlegén
Az Ericsson budapesti kutatás-fejlesztési központjában idén újabb 150 mérnöknek, fejlesztőnek kínálnak munkalehetőséget - jelentették be csütörtökön a társaság globális vezetői társaságában A vállalat 1500 hazai alkalmazottja közül már ma több mint 1000 fő foglalkozik kutatás-fejlesztéssel, amivel az Ericsson az ország legnagyobb K+F tevékenységet végző társasága.

A központ több fejlesztési megbízással is rendelkezik, amelyek többek között a mikrohullámú hálózatok, illetve a hálózat menedzsment megoldások területére terjednek ki. A budapesti K+F központból kikerülő magyar mérnöki szabadalmak meghatározóak a világ jelenlegi mobil- és vezetékes széles sávú internetes kommunikációt lehetővé tevő rendszereiben.

Hans Vestberg, az Ericsson csoport elnök-vezérigazgatója emlékeztetett arra, hogy a vállalat 2011-ben már 100 éves fennállását ünnepli Magyarországon. Sinisa Krajnovic, az Ericsson Magyarország K+F Központjának igazgatója arról számolt be, hogy a központ alkalmazottaink száma az elmúlt két évben is mintegy 400 fővel gyarapodott.

Sinisa Krajnovic, Fellegi Tamás és Hans Vestberg a csütörtöki bejelentésen

Több K+F A bejelentésen részt vett Fellegi Tamás, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vezetője is, aki elmondta: fontos üzenet minden piaci szereplő számára az, hogy "egy olyan óriásvállalat, mint az Ericsson, elkötelezett maradt a közép-kelet-európai piacok mellett és továbbra is mindent megtesz a fenntartható növekedés érdekében."

A nemzeti fejlesztési miniszter közölte: a versenyképesség ösztönzése érdekében 2011 júliusáig a kormány megvizsgálja a K+F tevékenységhez kapcsolódó lehetséges adókedvezményeket. 2020-ra a kutatásra, fejlesztésre és innovációra fordítandó GDP arányos összeget a jelenlegi 0,9 százalékról a kétszeresére, 1,8 százalékra növeli.

Kompetenciaközpontok A K+F tevékenység erősítését tűzte ki célul az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) elektronikai tagozata is. A tagozat vezetője, Gacsal József (civilben az Intel üzletfejlesztési igazgatója) a szervezet szerdai sajtóbeszélgetésén elmondta: a magyarországi elektronikai par GDP-arányosan 4. helyen áll a világon, a bruttó hazai összetermék 5,3 százalékát ez az iparág adja, azaz jelentősen nagyobb részt, mint az építőipar, a mezőgazdaság vagy éppen a turisztika.

A világpiaci trendek azt mutatják, hogy a multik szeretik közel vinni a gyártást a K+F-hez, viszont ha nem sikerül Magyarországra vonzani a kutatás-fejlesztést, akkor a következő években a meglévő gyárakat is elvihetik. Ennek elkerülése érdekében alapvető változtatásokra lesz szükség a következő években a köz- és felsőoktatás területén, az angolnyelv-tanítástól kezdve a műszaki-természettudományos képzés erősítéséig. Emellett a K+F tevékenység hazánkba vonzása érdekében állami támogatással - területtel, infrastruktúrával, szervezéssel - olyan kompetenciaközpontokat lehetne létrehozni, ahol a piaci versenytársak együttműködhetnének különböző kutatásokban, például az autógyártás , biotechnológia, energiatakarékosság, intelligens mérés (smart metering) vagy az egészségügyi megoldások területén.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.