A Microsoft bejelentése szerint egyetlen nap alatt több mint egymillió példányt töltöttek le a felhasználók a Windows 8 nyilvános béta változatából.
Mindössze egy nappal azután, hogy a Microsoft nyilvánosan letölthetővé tette következő operációs rendszerének béta verzióját, a Windows 8 Twitter-csatornáján megjelent az egymillió letöltést ünneplő üzenet. Ez a tempó már jóval gyorsabb, mint a tavaly szeptemberben kiadott fejlesztői előzetes változat esetében. Az általunk is tesztelt, kifejezetten "jelzés értékű" funkionalitással rendelkező verziót szeptembertől decemberig összesen 3 millióan töltötték le, ám a mostani béta már ezen a hétvégén átlépheti a hárommilliós számot.

A kíváncsiság ereje Az érdeklődés igazi nagyságáról persze akkor lehetne képet alkotni, ha a Microsoft a Windows 7 egykori bétájával kapcsolatban is kiadott volna hasonló statisztikákat. A 2009 januárjában megjelentetett betekintőről csak az szolgálhat irányadóul, hogy annak idején 2,5 milliós felső letöltési határt szabott a redmondi vállalat, melyet néhány héttel később oldott fel, így csupán sejteni lehet, hogy az előző operációs rendszer tesztverziójából nem töltöttek le ennyit.



Steven Sinofsky szerint mindenesetre a mostani folyamat hasonló lesz a Windows 7 bevezetéséhez: a friss bétát már a szinte teljes funkcionalitású Release Candidate követi a kiadás előtt szinte hetekkel, majd a Release to Manufacturing változat következik, amelyet már a számítógépgyártóknak és OEM-partnereknek szállítanak. Ennek időpontjáról azonban továbbra sincs információ, többen október-november környékére teszik a legvalószínűbb megjelenési dátumot.

A portálokon, vagy épp Facebookon megjelenő első reakciók vegyesek a Windows 8 fogadtatásáról. Hazai tesztelőktől leginkább hiányosságok említését láttuk, a panaszkodók legtöbbje a régebbi hardverek inkompatibilitását, az eszközmeghajtók hiányát említette. Többen attól tartanak, hogy a végleges változat megjelenésekor is kénytelenek lesznek bizonyos alkatrészeket, például grafikus vezérlőket kicserélni a támogatottság hiánya miatt.

A szerver nem tablet A kliensgépekre, tehát PC-kre és tabletekre szánt rendszer mellett a Windows 8 Server bétája is elstartolt. Az első tesztelői visszajelzések pozitívak: a cio.com szakértője szerint ugyan a Metro felhasználói felület nem épp szerverekre szabott élmény, ám kiiktatható. A telepítéskor eleve ki kell választani, hogy egy alapszintű (core), vagy teljes installációt szeretnénk, ráadásul a teljes telepítés után később is választhatjuk azt az opciót, hogy a grafikus felületet leradírozzuk, így csökkentve a támadási felületet, a komplexitást és az erőforrásigényt.

A Server Manager alkalmazás viszont egyre fejlettebb, a rendszert kipróbálók véleménye szerint egyre több funkció érhető el belőle központilag a szerver irányításához. A szervereket csoportokba rendezve, kötegelve is kezelhetjük, amely a kiszolgálók szerepe szerint kategorizált, gyorsabb és hatékonyabb felügyeletet biztosít. Bővült a Hyper-V virtualizációs lehetőségeinek tárháza, sokrétűbb például a virtuális magánhálózatok biztonságának kezelése, valamint a szerverek közötti kommunikáció titkosítása. Megjelent az NTFS fájlrendszer felújított változata, a Resilient File System (ReFS) is, amely az adatok írásában hozhat nagyobb biztonságot és rugalmasságot.

Windows 8: teszteltük a skizofrén szépséget
A Windows Live meghal a Windows 8 születésekor?
Alaposan bekeményít az új SkyDrive

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.