A világ egyik legnagyobb chipgyártója, a Texas Instruments bejelentette a National Semiconductor akvizícióját. Ezzel a lépéssel a két legrégebbi félvezetőgyártóból lesz egyetlen vállalat.
6,5 milliárd dolláros, készpénzes áron megvásárolt National Semiconductor 1959 óta a félvezető-ipar egyik jelentős képviselője, mára az analóg chipek gyártásának egyik legfontosabb szereplője. Mivel a Texas Instruments bevételének 50 százalékát eleve az ilyen megoldások adják, a vevő nagyot nyerhet az ügyleten.

Nagy öregek egy hajóban Az Intel, a Samsung és a Toshiba után a világ negyedik legnagyobb chipgyártójaként számon tartott Texas Instruments közel 30 ezer terméke (az alacsony fogyasztású mobil processzoroktól a mikrokontrollereken át a vezeték nélküli kommunikációs eszközökig) a bevásárlást követően 12 ezer új termékkel bővül. A National Semiconductor a körülbelül 6-8 hónapos összeolvadási folyamatot követően megszűnik önálló entitásként működni, a TI analóg üzletágának részévé válik.


A Texas Instruments főhadiszállása Dallasban: hamarosan sokan költöznek be...

Az 1930-as alapítású (mai nevén 1951 óta működő) Texas Instruments és az 1959-ben indult National Semiconductor összeolvadására már áldását adta mindkét vállalat igazgatótanácsa, de a vonatkozó törvények szerint még meg kell várniuk a hatósági jóváhagyást is. Szakértők szerint ebben az esetben azonban ez szinte csak formalitás, mivel a sokszereplős félvezető-iparban így sem szerez behozhatatlanul domináns pozíciót a TI: kettejük összes piaci részesedése épp 20 százalék környékén mozog.

Irány a mobilpiac Rich Templeton, a Texas Instruments elnök-vezérigazgatója szerint az akvizíció a növekedés egyik záloga, amelynek legfontosabb eszközei az okostelefonok és tabletek. A két összeolvadó vállalat mindegyikének megvannak az egyéni erősségei a mobil eszközökbe szánt komponensek közül, és további stratégiai előnyt szerezhetnek azáltal, hogy ezeket egy közös portfólióban tálalják.

Eternus CS800: hatékony adatbiztonság deduplikációval (x)

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.