Csökkenő díjak, különadó, spórolós lakosság áll a Telenor profittermelői törekvésének útjában. A helyzet minden szempontból rosszabb, mint egy éve, de akad némi reménysugár is.
Hirdetés
 
Ha valaki csak a sajtóközlemény címszavai alapján ítélné meg a Telenor harmadik negyedéves eredményeit, azt gondolhatná, ennél jobban már nem is mehetne a kék szolgáltatónak. A matematika vastörvényei alapján azonban a számok összevetéséből kiderül, minden tekintetben rosszabb a helyzet, mint egy évvel ezelőtt.

Elmaradt haszon Az árbevétel 41,7 milliárd forintott tett ki, ami ugyan csak 1-2 százalékkal, de gyengébb, mint a 2010-es hasonló időszak száma. Az adózás előtti nyereség viszont alig lett több 9 milliárdnál, és ez már körülbelül harmadával kisebb a tavaly elért eredménynél.



A romló mutatókat a vállalat külső körülményekkel magyarázza. Ilyenre példa a hívásvégződtetési díjak csökkentése és a magyar háztartások alacsonyabb vásárlóereje, vagy éppen a 2010 végén kivetett távközlési különadó jelentette extra teher. Ez utóbbit egyébként értékesítési költségként számolják el, ezért van kihatással az adózás előtti profitra.

További problémát jelent az előfizetői szám éves összevetésben mutatott folyamatos csökkenése (bár az előző negyedévhez képest ebben javulás látszik). Ráadásul az egy ügyfélre jutó bevétel csak 3655 forint lett, míg tavaly ez még 3762 volt. Itt is igaz, hogy az idei második negyedévhez mérve látszik némi fellendülés.

A mobilnet lehet a kiút A cég élére még januárban kinevezett új vezeréigazgató, Christopher Laska úgy véli, hogy a társaság jó irányban halad, hiszen a nem hangalapú árbevétel és mobilinternet-előfizetők száma növekedett. "Ez a pozitív fejlemény hálózatmodernizációs programunk és új szolgáltatásaink sikerét tükrözi, azaz a Klikkben, az Okostarifákban és a Hipernetben megtestesülő mobilinternet stratégiánk első eredményeit" - nyilatkozta a negyedéves eredmény pozitívumait kiragadni igyekvő vezető.

Telenor: Hipernet mellé hiperboltok
Nehéz helyzetben a Telenor

A Google is rálépett az Anthropic kijelölte útra

Az OpenAI után a DeepMind is az MI-startup szabványát használja a modellek és az adatok összekapcsolására.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.