A Kindle harmadik generációja az Amazon történetének legnagyobb eladásokat produkáló terméke, mely még a legújabb Harry Potter sorozat utolsó részét is maga mögé utasította.
Az iPad megjelenésével és a tabletek előretörésével sokan azon kezdtek gondolkozni, vajon a dedikált e-könyv olvasóknak mennyi esélye lesz az életben maradásra. Elvégre egy tablet sok másra is használható, az elektronikus könyveket pedig szebben, részletgazdagabban, ráadásul színesen jeleníti meg. Úgy tűnik, a Kindle rácáfol a feltételezésekre.

Élni és élni hagyni Az Amazon alapítója és igazgatója, Jeff Bezos több optimista és örömittas bejelentést tett a napokban az új Kindle-lel kapcsolatban, melynek lényege egyértelmű: minden ellenkező jóslat ellenére a tabletek robbanásszerű forgalomnövekedése nem zavar be az e-könyv olvasók eladásaiba. "A statisztikák alapján azt látjuk, hogy sok Kindle-vásárlónak már van valamilyen tabletje. Ezeket a táblagépeket használják játékra, filmnézésre és internetezésre, miközben az elektronikus könyvek olvasására továbbra is a Kindle szolgál" - foglalta össze.

A karácsonyi időszakban a Kindle után ugyan Apple termék volt a második az Amazon eladási listáján, de az sem az iPad volt, hanem az iPod Touch médialejátszó. Persze az Amazon "csak" egyetlen webáruház (még ha a legnagyobb is), melynek "házi terméke" a Kindle, ezért természetesen a teljes iPad és Kindle forgalom az összes vásárlási forrást nézve minden bizonnyal máshogy alakult, ám az már innen is kiderül: az olcsó és a feladatra szabott e-könyv olvasók jól megférnek a tabletek mellett.

Az Amazon ugyan továbbra sem hozza niylvánosságra, hogy hány e-könyv olvasót értékesít, a Bloomberg által megszólaltatott elemzők szerint azonban idén várhatóan több mint 8 millió Kindle fogy a tavalyi 2,4 millióhoz képest, amivel előnyre tett szert fő versenytársaihoz, a Sonyhoz és a Barnes & Noble-höz képest.

Az Amazon e-könyveit nem csak a 139, 189 illetve 379 dollárba kerülő saját készülékein, de PC-n, iPhone-on vagy iPaden, androidos és BlackBerry okostelefonokon is lehet olvasni, és az Amazon most fejleszti e-könyv olvasó alkalmazását a Windows Phone 7 telefonos operációs rendszerre is. A Forrester szerint 2015-re a jelenlegi háromszorosára, évente 2,8 milliárdra nőhet az elektronikus könyvek eladásai az Egyesült Államokban.

2010 legfontosabb kütyüi
Jön a Google digitális könyvesboltja
Milliárdos üzlet az e-könyv

A jövő könyvei Az e-könyvek piacának egyik meghatározó szereplője, a McGraw-Hill is év végére időzített egy felmérésekre és jóslatokra alapozott közleményt, melyben a közeljövő e-könyves trendjeit elemzik. Ebből kiderül, hogy ők és a piac többi szereplője is robbanásszerű növekedést vár az értékesített e-könyvek számát tekintve. Lassacskán a hagyományos megoldások (tehát a szövegeket és képeket tartalmazó változatok) mellett szofisztikáltabbak is megjelennek, itt például gondolhatunk egy olyan barkács-könyvre, ahol a szöveg alatt videó mutatja be, hogyan végezzünk el egy-egy munkafázist.

A jóslatok szerint a készülék- és formátumháború lassan elül, hiszen az olvasó szoftverek és a különféle e-könyv formátumok platformfüggetlenekké válnak. Sok könyvkiadó attól is tartott, hogyaz Amazon által bevezetett 9,99 dolláros árszint lesz a plafon, ám a McGraw-Hill szerint itt is megjelennek majd az exkluzív kiadványok, amelyeket ennél drágábban kínálhatnak majd a kiadók, akiket az elemzés mással kapcsolatban is megnyugtat.

Bár az e-könyv formátum magával hozta a saját, szerzői kiadású könyvek korát, a könyvkiadók szerepe hamarosan újra megerősödik, mégpedig a szerkesztők, képszerkesztők, technikai támogatók által alkotott csapat értéknövelt szolgáltatásai miatt.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.