Hatalmas tortának ígérkezik a táblagépek piaca, folyamatosan látnak napvilágot olyan elemzések, amelyek brutális darabszámokat és bevételeket vizionálnak. Az Apple jelenlegi előnyét pedig kifejezetten sokan farigcsálják lefelé - a jelek szerint sikerrel.
Május 31-től öt napon keresztül a Computex kiállításra figyel mindenki, aki az informatika közeljövőjére kíváncsi. Az előzetes információk alapján az már biztosra vehető, hogy a tabletek területe lesz az egyik leghangosabb, hiszen az iPad eddigi két generációját szinte minden komolyabb gyártó szeretné megszorongatni. Azzal viszont már kivárnak az elemzők, hogy véleményt nyilvánítsanak arról, kinek van a legjobb esélye a felzárkózásra.


Mindent a kéznek Androidos tabletekből is jó párat már előre beharangoztak, de a Microsoft is demózni fogja a következő generációs, tableteken is futó Windows operációs rendszert (amely végül vagy Windows 8 névre hallgat, vagy nem). Az elemzők szerint most adódik olyan lehetőség, amit az eddigi sajtóelőzetesek, koncepciófotók és beharangozók nem tudtak maradéktalanul átadni: a kritikusoktól a befektetőkön át a fejlesztőkig mindenki végigtapogathatja, kipróbálhatja, átérezheti a legújabb táblagépeket.

A Computexen debütál például az Acer és az Asus új, Androidot futtató tabletje, de azt is tudni lehet, hogy a Microsoft minden eddiginél nagyobb számú küldöttséggel képviselteti magát a kiállításon. A saját stand mellett minden bizonnyal a hardvergyártók tabletes pultjainál is állnak majd "redmondi ügynökök" - legalábbis azon gyártók esetében, akik bevállalták, hogy az eddig nem túl népszerű Windows 7 alapú táblagépek terén is kipróbálják magukat. Szintén érdekes lesz a csata processzoros frontja, hiszen egyaránt kiállít a tabletpiacra betörni vágyó Intel, valamint a Windows 8-cal kasszarobbantásra készülő ARM és szövetségesei.

Nagy lesz a torta Nem csoda, hogy operációs rendszerek fejlesztőitől hardvergyártókon át az alkatrészek szállítóiig mindenki a tabletpiacon készül összecsapni. Egyre több jóslat állítja, a táblagépekben hatalmas üzleti potenciál rejtőzik. Legutóbb a  Sanford C. Bernstein & Co. villantott egy brutális számot: Toni Sacconaghi május 26-i elemzésében azt vetíti előre, hogy bár a 2010-es tabletpiac még csak 17 millió eladott eszközt jelentett, 2015-ben már 215 millió tabletet forgalmaznak világszerte.

Windows 8: saját vezérét helyesbíti a Microsoft
Támad az ARM, fegyverkezik az Intel
Windows 7-es tabletek, mi lett veletek?

A táblagépek előretörése ekkorra annyira megnyirbálja majd a konzumer PC-k eladási számait, hogy az a szegmens csupán éves 2 százalékos növekedést tud majd produkálni. Az elemzés szerint a nagy számú versenytárs már 2012-ben erősen visszaszorítja az Apple részesedését, az iPadek jövőre már csak a tablettorta felét fogyaszthatják el.

Szintén nagy reményekkel száll harcba az ARM: a Qualcomm, Texas Instruments és Nvidia neve alatt kiadott processzorok részesedése egyelőre 10 százalék környékén áll, ám 2015-ig óriási növekedésre számítanak. Amint a vállalat elnöke, Tudor Brown elmondta, már az idei év végére 15 százalékos részesedést várnak a tabletek, netbookok és notebookok számára gyártott processzorok összesített piacán, 2015-re pedig az 50 százalékot tűzték ki célul, amelyet természetesen a következő generációs Windows megjelenése turbóz fel leginkább.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.