A világ internetezőinek közel hattizede látogat olyan oldalakat, ahol a hobbijáról, személyes érdeklődését kielégítő témákról talál információkat. Az átlagnál lényegesen nagyobb arányban nyilatkoztak úgy a hazai felhasználók, hogy kedvteléseikkel kapcsolatos portálokat keresnek fel netezés közben. A 67 százalékos magyar aránynál csak a török és a kínai netezők aktívabbak ebben a vonatkozásban - derül ki az Ipsos, 24 ország internetezői körében készített, most nyilvánosságra hozott kutatásából.
A sor másik végén a japánok állnak, közülük elég kevesen (zeneletöltés 24%, mozifilmek 9% , televízióműsorok 9%) éltek ezekkel a lehetőségekkel az elmúlt három hónap folyamán.
Játszani is engedd ■ Videojátékot 27 százaléknyian játszanak, pénzbevétellel kecsegtető online szerencsejátékot 13 százaléknyian. Ezzel szemben a magyar netezők viszonylag kis hányada, 17 százaléka szokott szórakozni online videojátékkal, ám az átlagnál magasabb (16 százalék) azok aránya, akik itthon rendszeresen kockáztatják pénzüket valamilyen online szerencsejátékban.
Kína világelső (61%) a videójátékok frontján is, őket a lengyelek (47%) és a törökök (38%) követik. Legkevésbé a svédek (13%), a dél-koreaiak (16%), a magyarok (17%) és a franciák (18%) kedvtelése a webes játék.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak