Jelenleg a Cisco bevételeinek ötöde származik szolgáltatásokat értékesítő üzletágából, ám a tervek szerint jóval nagyobb szerepet szánnak a szegmensnek a jövőben. Igaz, nem teljesen ugyanúgy, mint a versenytársak.
A vállalati informatika egyre kevésbé szól kézzel fogható termékekről: a cél minden esetben a hatékony működés, és mind többen ismerik fel, hogy informatikai szolgáltatások formájában sok esetben jobban járnak - magyarázta egy elemzőknek szóló konferencián a Cisco vezető stratégája, Padmasree Warrior. Ez viszont nem feltétlenül jelenti azt, hogy a vállalat belső szerkezetét alakítja át a friss fókusznak megfelelően, inkább a holdudvar változik.

Közös többszörös Warrior szerint a Cisco kifejezetten elégedett azzal a megoldással, melyben szolgáltatási partnerek, például az Accenture segítségével érik el az ügyfeleket. Ezáltal ügyfélközpontúbb, specializáltabb megoldásokat nyújthatnak, mint a túl nagyra nőtt, központosított megoldásszállítók - a vezető ellenpéldaként az IBM-et említette.



Padmasree Warrior, Cisco


Az összetett, termékeken és szolgáltatásokon alapuló megoldásokra a konferencia egyik példájául a Dél-Koreában épülő új város, Songdo szolgált. A Cisco itt olyan átfogó megoldásokat tesztel, amelyet a "mobil-felhő korszaka", valamint a "minden internete" fantázianevekkel lehet legjobban leírni. A gép-gép közötti hálózatok, automatizált folyamatok, szenzorokon alapuló információs és kényelmi megoldások segítségével teljes épületeket változtathatnak futurisztikus szolgáltatóközpontokká: az "épületekbe épített" videókonferencia-megoldások az egészségügyben és az oktatásban lehetnek hasznosak, de ugyanilyen szinten profitálhatnak a vállalatok is a közeljövő technológiáiból.

Az amerikai Computerworld a Pund-IT elemzőjét idézi: Charles King szerint a Cisco valóban erőnyerővé válhat, ha a legfrissebb informatikai trendekre még idő előtt harap rá. A vállalatok egy része hamarosan úgy használhatja IT-infrastruktúráját, ahogy az áramot és egyéb közműveket is: nagy szolgáltatóktól bérelve, szinte száz százalékosan kiszervezve. Az úgynevezett "Utility-scale computing" (Közmű-szintű informatika) korában az elemző szerint már ugyanolyan egyértelmű lesz az IT-szolgáltatók használata, mint ahogy mostanában már egy vállalat sem saját maga állítja elő az áramot vagy a vizet az irodaépülete számára.

Behálózott világ A Cisco a jelek szerint valóban jó időben lépett rá az új piacra. Padmasree Warrior szerint a belső átrendeződés leginkább arra fókuszál, hogy újratervezze a tanácsadó és konzultációs szolgáltatásokat, amelyek értékesítés előtt és után is követik az ügyfelek igényeit. Az így szerzett információk alapján aztán a közvetlen szolgáltató partnerekkel akár ügyfélre szabott megoldások, egyedi szolgáltatások kifejlesztésébe is belefoghatnak.

Cloud-hálózati szállítóval bővül a Cisco
Amerika tolja előre a hálózati óriást


A Cisco jelenlegi szoftverei (amelyek saját hálózati és egyéb hardverein is működnek) könnyedén átalakíthatók speciális célokra, a WebEx videókonferencia-szoftver például felkészíthető teljes beágyazott rendszerként történő használatra, és ugyanígy specializálhatók a hálózati eszközök szoftverei vagy épp a biztonsági interfészek is. Warrior szerint a következő három-öt éves időszak végére a Cisco akár meg is duplázhatja jelenlegi, hatmilliárd dolláros szoftveres bevételeit. Az elemzői konferencia végén az elemzők felé egy olyan ígéret is elhangzott, mely szerint a vállalat a következő évek alatt stabilan 5-7 százalékos éves növekedési rátát szeretne elérni.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.