A felhőalapú rendszerekkel kapcsolatos félelmek általában túlzottak, ám a Hotmail legutóbbi hibája nem segít a kételyek eloszlatásában.
2010-ben a Gmailnek is sikerült párszor ideiglenes leállásokat, lassulásokat és mellényúlásokat elkövetnie, szilveszter környékén pedig a versenytárs Hotmail működésében álltak be érdekes hibák.

Üres postafiókok, tömött kukák December 30-án kezdtek megszaporodni csalódott vagy felháborodott hangú e-mailek és fórumbejegyzések a Microsoft ügyfélszolgálatánál. A panaszkodók szerint egyszerűen eltűntek az eddig beérkezett levelek, és olyanok is voltak, akiknél az újonnan érkező e-maileket is azonnal a törölt elemek közé kézbesítette a webes levelezőszolgáltatás.


Összesen 17 355 felhasználót érintett a probléma, ami természetesen elenyészőnek tűnhet a Hotmail közel 365 milliós felhasználói bázisát tekintve, ám az elveszett üzeneteikért aggódókat ez minden bizonnyal nem vigasztalta. Chris Jones, a Microsoft Windows Live üzletágának alelnöke szerint végül már csak az újévben, január elsejére sikerült megtalálni a problémát és visszaállítani a felhasználók leveleit.

Nem félünk a felhőtől? Az ehhez hasonló esetek után mindig megélénkülnek azok a fórumozók és más véleménynyilvánítók, akik az adatok helyi tárolására, saját gépekre telepített szoftverekre esküsznek, és felhívják a figyelmet a cloud megoldások egyik (vélt vagy valós) veszélyére: az az adat, ami valamilyen távoli, követhetetlen szerverfelhőben tárolódik, nincs igazán biztonságban. A felhőalapú rendszerek egyik legnagyobb mumusa ez a felfogás, amit természetesen úgy lehetne a leginkább visszaszorítani, ha nem történnének ilyesféle balesetek. Persze az sem árt, ha a hibákat gyorsan és kendőzetlenül kommunikálják, valamint körültekintően és sürgősen orvosolják.

Jones a hiba okát nem fedte fel közleményében, de jelezte: minden panaszos problémáját megoldották, és igyekeznek, hogy a mostani problémák tanulságát felhasználva megakadályozzák hasonló esetek előfordulását a jövőben.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.