A Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szerint a Synergontól 186 millió forintért megrendelt ERIR2 riasztási rendszer lassan készül és rosszul működik, így a szerződés felbontását kezdeményezik.
Az Erőgazdálkodási és Riasztási Információs Rendszer új változatának (ERIR2) fejlesztésére kiírt közbeszerzési eljárást két évvel ezelőtt a Synergon-csoport egyik leányvállalata, a Synergon Rendszerintegrátor Kft. pályázata nyerte. A Népszabadság Online 2009 nyarán számolt be róla, hogy a bevetésirányítási rendszerre kiírt pályázat egyik műszaki bírálójának a felesége a tenderen győztes cég alkalmazottja.

A Synergon Rendszerintegrátor messze a legdrágább, 186 és fél millió forintos ajánlatot adta, ám az elmúlt időszakban sorra jelentek meg az új számítógépes rendszer alkalmatlanságától szóló hírek,  és már a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya is hűtlen kezelés miatt nyomoz a Fővárosi Tűzoltóságnál.

A szerződést is felbontják Csütörtökön Varga Ferenc ezredes, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság megbízott vezetője a következőt írta a Lánglovagok.hu oldalon adott online interjúban:

"A mintegy 180 millió forint értékű projekt megvalósítása során számos probléma merült fel, így késedelmes és hibás részteljesítés, olyan súlyos működési hibák, ami veszélyeztették a program szerződésszerű megvalósítását, a riasztási rendszer jövőbeni üzembiztos működését. A vállalkozó a hibákat teljes körűen a mai napig nem tudta kijavítani. A rendszer jelenleg nem üzemel.

A helyzet megnyugtató rendezése érdekében megvizsgáltuk a lehetséges jogi lépéseket, és olyan döntés született, hogy kezdeményezzük a szerződés felbontását. A Synergon Rt. részére az elállási nyilatkozatot megküldtük, erről tájékoztattuk a fenntartó Fővárosi Önkormányzatot. Természetesen a szerződés felbontása az eddig kifizetett összegek visszaigénylését jelenti."

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.