A kedvezőtlen gazdasági feltételek nyomán a távközlési cégeknél lassuló ütemben zajlik a hálózati eszközök modernizációja, ami beszállítóik eredményeit is kedvezőtlenül befolyásolja.
Az eurozóna egyelőre képtelen kimászni a válságból, az amerikai gazdaság sem áll a legbiztosabb lábakon, és az utóbbi másfél évben a kínai piac is fagypont közeli állapotban van. Nagyjából így lehet összefoglalni a világ vezető telekommunikációs eszközgyártójának második negyedéves beszámolóját, amelyben 1,2 milliárd svéd korona (nagyjából 170 millió dollár) nyereséget jelentett.

Másnak sem jobb  Ez nem csak az elemzői várakozásokat múlta alul majdnem egyharmad résszel, de messze elmarad a tavaly ilyenkor jegyzett 3,2 milliárdtól is. A vállalat bruttó árrése ráadásul egy év alatt 37,8 százalékról 32 százalékra csökkent, a bejelentés hatására pedig részvényeinek árfolyama a legmélyebbre zuhant 2009 januárja óta.





A távközlési szolgáltatók világszerte csökkentik a hálózatok építésére és fejlesztésére szánt forrásokat, ami igen kedvezőtlenül befolyásolja a nagy beszállítók eredményeit. Nemrégiben a francia Alcatal-Lucent és a kínai ZTE is hasonló okokból módosította 2012-es bevételi céljait, mivel a visszafogottabb költések mellett üzleti tevékenységüknek a korábbinál nagyobb részét teszik ki az alacsony nyereséget hozó, munkaigényes hálózatfejlesztési projektek.

Nem lesz aranybánya a 4G  Az Ericsson vezérigazgatója, Hans Vestberg szerint ez a hatás az év vége felé már csökkenni fog, ami a vállalat árrésének újbóli növekedését eredményezi. A túlhaladottá vált CDMA berendezések gyenge eladásai mellett ugyancsak fontos tényező volt, hogy az ST-Ericsson, az STMicroelectronicsszal közösen működtetett chipgyártó vállalat teljesítménye egyre romlik: ebben a negyedévben éppen 318 millió dolláros veszteséget termelt.

Adatátvitel az emberi testen keresztül
Húsz éve folyik nagysebességű hálózatkutatás a BME-n
Sony lesz a Sony Ericssonból

Az Ericsson mindezek ellenére őrzi vezető helyét a mobil hálózati eszközök piacán, körülbelül 38 százalékos részesedésével messze megelőzve legnagyobb versenytársait, a Huaweit vagy a Nokia Siemens Networkst. Az elemzők azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy az élesedő árverseny mellett a GSM és 3G technológiák területén várható bevételcsökkenést nem ellensúlyozza a 4G eladások masszív növekedése, ami a tavaly összességében 59 milliárd dolláros piac méretét a Handelsbanken előrejelzése szerint 2020-ig 45 milliárdosra zsugorítja.

Kínai offenzíva Európában  Az Ericsson ezzel együtt optimistán tekint a jövőbe, és piacvezető szerepének megszilárdítására készül: Hans Vestberg úgy látja, hogy a gazdasági környezet kedvezőtlen hatásai a konkurenciát még érzékenyebben érintik.

A Reuters ezzel kapcsolatban a Exane BNP Paribas elemzőjét idézi, aki szerint az európai helyzet és a kínai vállalatok agresszív árpolitikája elsősorban az Alcatel-Lucent és az NSN helyzetét lehetetlenítik el. Az állami hátszéllel működő Huawei néhány év alatt szerzett 20 százalék körüli világpiaci részesedést, bár a szabályozók gyakorlatilag kizárták az amerikai és az ausztrál piacról.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.