Úgy tűnik, hogy az online kereskedelmi vállalat a Kindle Fire tabletek megújítása mellett az okostelefon-piacra is belépne, teljes ellenőrzésre törekedve értékesítési csatornái fölött.

Az Amazon még mindig nem árult el részleteket az új Kindle Fire táblagépekről, amelyek a különböző források szerint már július, de legkésőbb augusztus végéig megjelennek. Az biztos, hogy a vállalatnak nincs vesztegetni való ideje, hiszen az idei első negyedév végére a Kindle tabletek a piac harmadik helyére szorultak vissza. Az ABI Research adatai szerint a 18,2 millió eladott tabletből az Apple jegyzett 11,8 millió darabot, alaposan megelőzve az 1,1 millió példánnyal második Samsungot. Más kérdés, hogy a dél-koreaiak legalább képesek voltak stabilizálni a helyzetüket, szemben az összes többi gyártóval, akik az évszaktól függően fel-le lifteznek.

Tovább nyomulnak ■ 2011 utolsó három hónapjában a Kindle Fire még a globális piac egyhatod részén trónolt, ráadásul úgy, hogy tulajdonképpen csak Észak-Amerikában árulták. Rögtön ezután, 2012 első negyedévében viszont már töredékére olvadt az Amazon részesedése. Az sem jó hír, hogy a Google saját márkás, olcsó táblagéppel próbál rendet tenni az Android rendszer háza táján. A Nexus 7 nem annyira az iPad-re, mint a házon belüli konkurenciára lesz veszélyes, bohócot csinálva a Kindle szerény képességű hardveréből és elágaztatott Android-értelmezéséből. Ebből a szempontból az új Amazon-tabletek már akkor is késésben lennének, ha a következő percben bejelentenék őket.



Az Amazon óriási elosztóközpontja a walesi Swansea-ben


A jelek szerint azonban a világ legnagyobb online kiskereskedője sem az iPad-et akarja megszorongatni, inkább saját értékesítési csatornái fölött építene ki teljes kontrollt. A Bloomberg beszámolója szerint az Amazon a tajvani Foxconnal közösen okostelefont fejleszt, és azon dolgozik, hogy megerősítse szabadalmi portfólióját, megelőzve az iparági szereplők borítékolható jogi támadásait. A Kindle Fire tablethez hasonló, olcsó mobileszköz is az Amazon digitális portékájának – e-könyvek, filmek, zene – eladását támogatná, ha sikeresen kihasítana magának egy szeletet az okostelefonok piacából. (Ez az IDC adatai alapján az első idei negyedévben közel 400 millió készüléket jelentett.)

Kényszerpályán  A találgatások már tavaly ősszel elindultak azzal kapcsolatban, hogy az Amazon a táblagépek mellett telefonokon is dolgozik, ám az erre utaló jelek csak az utóbbi időben bukkantak fel. A vállalat júniusban az InterDigital vezeték nélküli adatátvitellel kapcsolatos szabadalmainak felvásárlását mérlegelte, amelyek végül 375 millió dollárért az Intelhez kerültek. Az Amazon nem sokkal később a New York-ban működő UpNext vállalkozást és annak háromdimenziós térképtechnológiáját, amelyet ugyan a táblagépekben is alkalmazhat, ám a hasonló szolgáltatások elsődleges felhasználási területének mindenképpen az okostelefonokat tartják.

Milyen appokkal lehet a legtöbb pénzt keresni?
Saját táblagéppel és médiaközponttal támad a Google

A szkeptikusok már a Kindle Fire kapcsán is azt hangoztatták, hogy a rendkívül alacsony árréssel forgalmazott, butácska tablet még az androidos táboron belül sem lehet sokáig versenyképes. Az Amazon okostelefonjának hírére még többen kaptak a fejükhöz, rámutatva, hogy az Apple és a Samsung mellett még a jobban felszerelt versenyzők, például a RIM vagy a Nokia körül is pillanatok alatt elfogyott a levegő. Ezzel szemben az Amazonnak nem sok választása maradt, ha saját kezében akarja tartani jelenlegi üzletét, és nem akar kövér jutalékokat fizetni, hogy megtűrjék szolgáltatásait a különféle mobil eszközökön. A többi gyártóval ellentétben nem akar a hardvereken meggazdagodni, inkább a vásárlókat próbálja követi – más kérdés, hogy végül sikerrel jár-e benne.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.