Hiába érte az utóbbi időben sorozatos kritika a Google tevékenységét, 30 ezer amerikai megkérdezettnek a keresőcég neve cseng a legjobban. A toplistán ott van még az Apple, az Intel és a mostanában adatbortányaival címlapokra kerülő Sony is.
A Harris Interactive kutatócég 30 ezer amerikai fogyasztó bevonásával próbált választ kapni arra, melyik vállalatnak van a legjobb, illetve legrosszabb reputációja a közvélemény szerint.

Pénz, menedzsment, érzelem A válaszadóknak húsz különböző tényező alapján kellet megítélnie az Egyesült Államokban tevékenykedő óriáscégeket. Mérlegre került többek között a pénzügyi teljesítmény, a vezetői kvalitások, az érzelmi kötődés és a társadalmi felelősségvállalás témája.

Az összesített adatok alapján minden vállalatot besoroltak a 0-tól 100-ig terjedő reputációs skálán. Néhány éve nem lett volna különösebben meglepő, hogy az első helyen a Google végzett. A bő 84 pontos eredmény most azonban érdekes annak fényében, hogy az utóbbi időkben számtalan kétes témában került elő a keresőóriás neve.

Problémás nyertes Tavaly augusztusban például az borzolta a kedélyeket, hogy kiszivárgott egy esetleges Verizonnal kötött paktum az internethasználat korlátozásáról. Néhány hónappal korábban a Street View-autók illegális adatgyűjtse miatt fájhatott a cég PR-eseinek a feje. Azt hihetnénk, hogy ezen az sem segített sokat, hogy később nagy szánom-bánom keretében ígérte meg a Google, hogy mostantól kezdve rendesen fog viselkedni. A friss botrány, miszerint az androidos okostelefonok lelkesen küldik a jelentést tulajdonosuk szokásairól valószínűleg már az adatfelvétel után robbant ki, de így is meglepő, hogy a Google renoméja ennyire sértetlen maradt az elmúlt időszakban.

A toplistás cégek között még számos informatikai vállalatot taláni. Az Apple például úgy ötödik, hogy tavaly a cég vezetője, Steve Jobs gyakorlatilag lehülyézte azokat a felhasználókat, akiknél egy tervezési hiba miatt elszállt a térerő az iPhone 4 használatakor. Lehet, hogy itt is elégséges PR-fogás volt az ingyen tokok nép közé szórása.

Az Apple nyomában ott az Intel. Pedig a processzorgyártó jóhíre sem feltétlenül kellett volna, hogy emelkedjen attól a hírtől, miszerint hibás tranzisztorral került forgalomba az új processzorcsaládjukat kiszolgáló chipkészlet. A bakira csak egy hónap után jöttek rá, aminek visszahívás és körülbelül 700 millió dolláros kár lett az eredménye.

Minél rosszabb, annál jobb? Érdekes lesz a fentiek fényében megnézni, hogy a kiválóan, azaz 80 pont felett teljesítő Sony a mostani 14. helyét jövőre meg tudja-e tartani. Mint arról beszámoltunk, a néhány hete 77 millió felhasználó adatának ellopását bejelenteni kénytelen japán vállalat tegnap újabb 24,6 millió személyes adat eltulajdonításáról számolt be. Amennyire meg lehet ítélni az amerikai közvéleményt a mostani válaszok alapján, még az is lehet, hogy jövőre a Sony bekerül az első tízbe.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.