Január 14-én rendezik meg Budapesten az önállóan működő robotok versenyét. A hazai mérnökhallgatók számára kiírt versennyel az egyetemen tanulók gyakorlati tudását kívánják bemutatni.
Idén is megrendezik az immár több évre visszatekintő múlttal bíró RobonAUT versenyt, ahol az induló háromfős egyetemi csapatoknak egy autonóm, azaz önműködő robot elkészítése, amelynek az a feladata, hogy emberi beavatkozás nélkül, minél rövidebb idő alatt végigmenjen egy akadálypályán, útja során a lehető legtöbb részfeladatot teljesítve.

A versenyt a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszéke az MSc képzésben résztvevő hallgatók számára írta ki azzal a céllal, hogy a mesterképzésben résztvevők ne csak elméleti, hanem gyakorlati tudásra is szert tegyenek, sőt mutassák is meg, hogy mire képes 2012-ben egy magyar mérnökhallgató.

Az először 2010-ben megrendezett eseménynek most is a BME ad otthont: az érdeklődők január 14-ét írják fel a naptárba, és az egyetem Q épületébe látogassanak el délelőtt 10 órára.



A BME csapatai taroltak az IBM 48 órás programozómaratonján
A világ legjobbjaival mérkőzhetnek a magyar hackerek

Hetente egymillió LibreOffice kel el világszerte

A "kel el" természetesen csak képletesen értendő, mivel a programcsomagot ingyenesen le lehet tölteni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.