Nyilvánosságra kerültek az Intel negyedik negyedéves eredményei. A vállalat éves és negyedéves rekordokat is megdöntött, és előrejelzései is optimisták, bár az elemzők ez utóbbival kapcsolatban nem ennyire derűlátóak.
"2010 az Intel történelmének legjobb éve volt, és biztosak vagyunk benne, hogy 2011 még ennél is jobb lesz" - kommentálta az eredményeket Paul Otellini elnök-vezérigazgató. A pozitív hangvétel teljességgel érthető,hiszen a vállalat minden tekintetben stabil növekedést produkált, és több esetben az elemzők által jósolt, illetve saját előrejelzésükben megállapított számokat is túllépték.

A csillagokba és tovább A negyedik negyedév 11,5 milliárd dolláros, azaz a tavalyi Q4-hez képest 3 százalékos forgalomnövekedést hozott az Intelnek, ám éves szinten igazán kirívó az eredmény: 43,6 milliárddal 24 százalékos éves növekedést produkáltak. A negyedéves bruttó eredmény-hányad 67,5 százalékos volt, amely másfél százalékkal kedvezőbb a tavalyi hasonló időszakhoz képest. Ez az arány egész évre vonatkoztatva 66 százalék, amely 10 százalékkal javította meg az előző év átlagát.


Idén biztosan nem kell kisebb székházba költözniük...

Gyakorlatilag minden üzletág számai előnyösen változtak, a PC Client 21, a Data Center 35, az Other Intel Architecture 27, míg az Atom 8 százalékot javított a 2009-es eredményeken. A negyedik negyedévet nézve azért kissé árnyaltabb a kép, ebben az időszakban ugyanis kizárólag az adatközpontokra fókuszáló üzletág tudott nőni 15 százalékot, a többi részleg az előző évi számokat hozta. Az első elemzői reakciók szerint ennek egyértelműen a tablet-túltengés az oka, az egyre-másra megjelenő táblagépek ugyanis az alsó kategóriás notebook és PC eladásokat nyesegetik. A Data Center Group azonban tavaly is, és minden bizonnyal idén is hasznot húzhat abból, hogy a vállalatok a válság elmúltával elkezdték megújítani informatikai környezetüket.

Gőzerővel a táblák árnyékában A vállalat éves működése közel 16,7 milliárd dollár készpénzt termelt, a kifizetett osztalék elérte a 3,5 milliárdot, és 1,5 milliárd dollárt tudott fordítani arra is, hogy mintegy 70 millió részvényt vásároljon vissza.

CES: a Microsoft megint lemarad valamiről
IDF: az Intel szerint a jövő
Új processzorok mellé iTunes rivális érkezik az Inteltől

Paul Otellini szerint idén további 10 százalékos összesített növekedést várnak 65 százalékos bruttó eredmény-hányad mellett: ezt további termelés-serkentő beruházásokkal is előkészítik, mivel kifejezetten bíznak a jó eredményekben. Az egyik legnagyobb beruházás a 22 nanométeres gyártástechnológiára való áttérést segíti: három gyárat átállítanak, és egy teljesen újat is felépítenek. Az elemzői vélemények szerint az Intel nagy valószínűséggel erősebben koncentrál majd a felhő alapú rendszereket kiszolgáló megoldásaira, hogy ellensúlyozza a tabletek és egyéb low-end készülékek előretörése miatti esetleges forgalomkiesést az Atomok és a belépő szintű PC-s processzorok szegmensében.

A szakértők viszonylag egybehangzóan állítják, hogy az Intel a nagy hurrá ellenére a táblagépek piacán elkésett egy megfelelően frappáns válasszal az iPad és az ARM architektúrára épülő megannyi egyéb tablet megjelenésekor, ezért a konzumer szegmensben mindenképpen óvatos visszaeséssel kell majd számolniuk 2011 végéig. Otellini természetesen hangsúlyozta, hogy az Atom processzorok idén több tucatnyi tabletben jelennek majd meg - ezek azonban szinte biztosan csak Windows 7 alapú eszközök lesznek, amelyek forgalmát senki sem becsüli igazán nagyra. Egyrészt az iPad és az androidos készülékek dominanciáját nehéz megtörni egy táblagépeken esetlennek számító Windows 7-tel, másrészt már ott lebeg a piaci szereplők szeme előtt a jövőre megjelenő, tablet- (és ARM-) kompatibilis Windows 8 is.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.