Jóllehet, még májusban jelentette be a szoftveróriás, hogy felvásárolja az IP-telefónia úttörőjét, a versenyhivatali eljárás egészen mostanáig húzódott
Öt hónapra volt szükség az ügylet bejelentésétől az egyik legkomolyabb hivatali fejbólintásig. A Microsoft
májusban jelentette be felvásárlási szándékát a luxemburgi székhelyű Skype-pal kapcsolatban. Múlt hét végén erre az akvizícióra mondott igent az Európai Bizottság. Ezzel a két legfontosabb régióban, Európában és az USA-ban is megvan már a fúzió lezárásához szükséges hivatali áldás.
Harc a végeken ■ A Financial Times értesülései szerint azonban ezzel még nincs vége a bürokratikus eljárásoknak: Oroszországban, Ukrajnában, Szerbiában és Tajvanon is folyik még a hivatali vizsgálódás. Nagy kockázatot azonban nem vállalunk azzal, ha kijelentjük, hogy ezek kimenetele már nemigen állhatja útját a jelentős piaci ügyletnek.
A 2003-ban alapított Skype az internetes telefonszolgáltatásával vált világhírű vállalkozássá. Azóta a csevegésen és a hanghíváson kívül több kisebb és nagyobb fejlesztésen esett át az alkalmazás. Ezek közül talán a legjelentősebb a
csoportos videohívás lehetőségének bevezetése volt.
Drága mulatság ■ A csillagászati összegért, 8,5 milliárd dollárért a Microsoft birtokába került cég szolgáltatását a legfrissebb adatok szerint havonta több mint 170 millióan veszik igénybe. A felhasználói bázis megszerzése mellett a Skype technológiáinak a Microsoft meglévő szoftvereibe, szolgáltatásaiba történő integrációja is komoly lehetőségekkel kecsegtet.
A Microsoft az EU-s döntésre adott hivatalos kommentárjában természetesen nagy örömmel nyugtázta a fejleményeket, és megerősítette, hogy a cég minél hamarabb le kívánja zárni az akvizíciót.