A PlayStation 4 bemutatása egyre közeledik, összefoglaljuk, hogy mit lehet tudni eddig a Sony játékgépéről.
Éppen ideje volt már annak, hogy a Sony egy új jkonzollall kényeztesse a játékos kedvű vásárlókat, mivel a 2006-os piacra lépés óta nem történt modellfrissítés. A két nagy rivális, a Sony és a Microsoft új gépeiről már tavaly óta keringenek a pletykák és most úgy tűnik, hogy a Sony lép elsőként: február 20-án be fogja jelenteni a PlayStation 4-et. 

Gyorsabb, erősebb, halkabb  Gyorsan fussunk át azon, hogy milyen hardveres újdonságokkal fog szolgálni a PS4, hiszen legalább annyi találgatás látott napvilágot a műszaki részletekkel kapcsolatban, mint egy-egy csúcsmobil esetén szokott. Azt már régóta tudni vélik a jól értesültek, hogy a CPU és a GPU is az AMD műhelyéből érkezik, a processzor pedig ugyanaz lesz mint a konkurens Xbox 720-ban, csak éppen jóval erősebb. Ez nyolc magot jelent, magonként 1,6 GHz-es frekvenciával, mindennek pedig az lesz a nagy előnye, hogy a folyamatokat sokkal jobban meg tudja osztani egymás közt a chipset, a működés is jóval halkabb lesz a korábbiakhoz képest, illetve nem lesz szükség óriási ventilátor lapátokra a hűtéshez.
 


Fontos részlet a grafikai képességekkel kapcsolatban, hogy a PS4 támogatja a 4K-felbontást. Az idei CES másról sem szólt, mint a full HD utódjáról, illetve magról a 4K-ról (3840 × 2160 képpont), ami négyszer annyi pixelt jelenít meg az arra alkalmas paneleken. Az év végére tervezett PS4 megjelenésre valószínűleg már jó pár gyártó (a Sony is) rendelkezni fog az ilyen felbontást támogató tévékkel a piacon, így jövőre már biztosítva van, hogy legyen egy olyan konzol, amivel szédítő képminőségben játszhatunk. A kiszivárgott fotók tanúsága szerint az új kontroller hasonlítani fog az eddigiekhez, viszont kiegészül egy érintőfelülettel, illetve egy érzékelővel, ami a szintén továbbfejlesztett Move rendszerrel tartja majd a kapcsolatot.

A streaming lehet a nyerő formula  Az eddigi jóslatok nem különösebben rázzák meg a világot: a PS4 jobb, gyorsabb, modernebb lesz elődjénél, viszont a Wall Street Journal értesülései szerint van egy részlet, ami üzletileg és technológiailag is első helyre teheti a Sonyt a konzolok harcában. Ez nem más, mint a játékok streaming alapú futtatása, ami azt jelenti, hogy ez esetben nincs szükség optikai adathordozóra, a játék kiszámítása ugyanis távoli szervereken történik. A szakértők szerint ezek a tervek szoros összefüggésben vannak azzal, hogy a Sony tavaly 380 millió dollárért felvásárolta a Gaikai céget, amely éllovasa a szóban forgó megoldásnak, és azért esett rájuk a választás, mert egyedül ők nyújtottak olyan streaminget, ami nagy gép-  és erőforrás igényű játékok távoli megjelenítésére képes.
 

A PS4 állítólagos új kontrollere

A WSJ informátorai arról beszélnek, hogy a PS3-as játékokat majd ezen a módon lehet az új konzolon játszani, a visszafelé kompatibilitás ugyanis a Sony konzolok esetében mindig kiemelt szerepet kapott. A játék streaming nem olcsó és egyszerű mulatság, rendkívül komoly infrastruktúrára van szükség az üzemeltetésére, nem véletlen, hogy a színtér másik főszereplője, az OnLive nem bírta a nyomást, tavaly csődöt jelentett és új tulajdonosok kezébe került.

Javuló üzleti tendencia veszteséggel  Ha valami ráfér a Sonyra, akkor az egy sikeres termék, mivel az utóbbi hónapokban, években folyamatosan veszteséget kell elkönyvelnie a japán vállalatnak. Hiába megy a fogadkozás az interjúkban, a 2012 negyedik negyedévi eredmények azt mutatják, hogy a Sony 115 millió dolláros veszteséget termelt, ami sokkal kisebb mértékű mínusz ugyan a korábbi időszakokhoz képest, de maga a cég, illetve az elemzők is nyereséget vártak.

70 millió PS3 sem húzza ki a gödörből a Sonyt 
Tévék, telefonok és őrültségek: a CES 2013 margójára
Újrafókuszál a lendületét vesztett Sony

A vállalat továbbra is azt nyögi, hogy a televíziói nem kelendőek, illetve a többi piaci szereplőhöz hasonlóan a Sony is keresi az ellenszerét az Apple és a Samsung termékdominanciájának. A meglehetősen koránra hozott PlayStation premier talán pozitív hatással lesz a részvényekre, de az még kérdéses, hogy mindez mennyire lesz elég az év végi időszakra.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.