A Foxconn sem épp a nyugodt, zavartalan üzletmenetről híres mostanában. A gyerekmunkások és áldatlan munkakörülmények miatt kitört botrány még el sem csitult, most lefizetett alkalmazottakról érkeznek hírek.
A tavalyi évben még az is megtudta, hol készülnek az iPhone-ok és az iPadek, aki kicsit sem mélyedt el a tech-hírekben, csak a bulvármédiát követte. A gyerekmunkásokról, szobánként tucatnyi munkást elszállásoló épületekről, mérgező anyagokról és egyéb visszaélésekről szóló botrányszagú információkat csak egy hosszan tartó vizsgálat tudta valamilyen szinten megállítani, és azóta is előkerül még néhány hírmorzsa arról, hogy lassan halad a Foxconn kötelező átalakítása. A tavalyi botrányok emléke tehát még friss, de máris itt az új szóbeszéd.

Üvegzseb helyett A legújabb kínos beszámolót a tajvani Next Magazine közölte a héten. Már néhány napja keringenek a sajtóban olyan információk, melyek szerint a Foxconn egyes, vezető pozícióban dolgozó alkalmazottai kenőpénzeket fogadnak el a gyártóktól, melyekkel valószínűleg prioritásbeli kedvezményeket, határidők rövidítését, vagy épp gyártási költségek lefaragását igyekeztek elérni.



Arról ugyan nincs közelebbi hír, hogy milyen gyártókról lehetett szó, ám a Next Magazine úgy döntött, utánajár az ügynek. Beszámolójuk szerint "próbavásárlást" tartottak, azaz egyik újságírójuk megpróbálta valamilyen ürüggyel lefizetni a Foxconn egyik dolgozóját, és sikerrel is járt. Az ügy közvetlen folyományaként a shenzheni (sencseni) gyárban a helyi rendőrség őrizetbe is vett egy alkalmazottat, többet pedig kihallgatott.

Természetesen ettől még nem borul meg a Kínában 1,2 millió dolgozónak munkát adó vállalat működése, első közleményeikben elszigetelt esetekről beszélnek. Ennek ellenére nem kizárt, hogy az ügy folyományaként idén is vizsgálóbizottság kutakodik majd a gyárakban.

Még mindig bajok vannak a kínai Foxconn gyárakban
Nem pereli a vádaskodókat az Apple bérgyártója
Gyerekmunkások készítik az iPhone-okat?


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.