Az előző év végi Facebook-integrációs megállapodás után a keresőpiac második legnagyobb szereplője a Twitterrel is széles körű tartalommegosztási együttműködésbe kezd.

A nemrég bejelentett egyezség sokkal szélesebb körűnek látszik, mint a Twitter korábbi, a Microsofttal (Bing) és a Google-lal kötött megállapodása. Itt ugyanis nem csak a Yahoo keresőszolgáltatásáról, hanem teljes Twitter-integrációról van szó a vállalat összes oldalán, beleértve a levelezést is. Ez egyrészt a felhasználó hozzáférését jelenti a saját Twitter feedjéhez, sőt a Yahoo tulajdonképpen Twitter-klienssé válik, amennyiben a státuszfrissítések is lehetővé válnak a cég oldalairól. Másrészt a publikus Twitter-frissítések megjelennek a Yahoo híroldalain, pénzügyi és szórakoztató site-jain, ezen felül a Yahoo Search keresőtalálatai között.

A Yahoo hozzáférést kap a Twitter teljes adatfolyamához, így például lehetővé válik, hogy egyéb oldalai mellett keresőjét is valós időben frissítse. A felek együtműködése már megkezdődött, és a Yahoo Search mától valós idejű twitteres találatokkal szolgál, de az integráció egyéb elemeit is még az idén tető alá hozzák.

A Yahoo még tavaly év végén kötött ehhez hasonló egyezséget a Facebookkal. Úgy tűnik tehát, a vállalat meg sem próbálja felépíteni saját közösségi hálózatát - szemben például a Google-lal, aki éppen legújabb Buzz (Zümm) projektjét próbálja szögletre menteni. (Igaz, a Google is rendelkezik saját twitteres és facebookos együttműködési megállapodásokkal.)
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.