A nemrég bejelentett egyezség sokkal szélesebb körűnek látszik, mint a Twitter korábbi, a Microsofttal (Bing) és a Google-lal kötött megállapodása. Itt ugyanis nem csak a Yahoo keresőszolgáltatásáról, hanem teljes Twitter-integrációról van szó a vállalat összes oldalán, beleértve a levelezést is. Ez egyrészt a felhasználó hozzáférését jelenti a saját Twitter feedjéhez, sőt a Yahoo tulajdonképpen Twitter-klienssé válik, amennyiben a státuszfrissítések is lehetővé válnak a cég oldalairól. Másrészt a publikus Twitter-frissítések megjelennek a Yahoo híroldalain, pénzügyi és szórakoztató site-jain, ezen felül a Yahoo Search keresőtalálatai között.
A Yahoo hozzáférést kap a Twitter teljes adatfolyamához, így például lehetővé válik, hogy egyéb oldalai mellett keresőjét is valós időben frissítse. A felek együtműködése már megkezdődött, és a Yahoo Search mától valós idejű twitteres találatokkal szolgál, de az integráció egyéb elemeit is még az idén tető alá hozzák.
A Yahoo még tavaly év végén kötött ehhez hasonló egyezséget a Facebookkal. Úgy tűnik tehát, a vállalat meg sem próbálja felépíteni saját közösségi hálózatát - szemben például a Google-lal, aki éppen legújabb Buzz (Zümm) projektjét próbálja szögletre menteni. (Igaz, a Google is rendelkezik saját twitteres és facebookos együttműködési megállapodásokkal.)
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak