A Windows üzletágat vezető Steven Sinofsky hétfőn azonnali hatállyal távozott a vállalattól. A Microsoft-veterán nevéhez fűződik a Windows 7, a Windows 8 vagy a Surface tablet kiadása is, sokan a Microsoft következő elnökének tartották.
Hirdetés
 
A Microsoft szűkszavú belső tájékoztatása nem tárta fel Sinofsky váratlan távozásának motívumait, a piacot pedig egyértelműen meglepte, hogy a Windows divíziót irányító vállalati elnök pont a vízválasztónak szánt Windows 8 operációs rendszer kibocsátása után két héttel dobja be a törülközőt. A hírügynökségi forrásokból mindössze annyi derül ki, hogy a szakember közös megegyezéssel hagyta el a céget, de Steve Ballmer vezérigazgató később kiadott közleménye elkerülhetetlennek nevezi a Microsoft egységeinek összehangolását, illetve a termékfejlesztési ciklusok integrációját és felgyorsítását.

Két dudás  Ez könnyen értelmezhető Sinofsky tevékenységének kritikájaként, az All Things D blog pedig arról számolt be, hogy a vállalaton belül hatalmas befolyással rendelkező Sinofsky viszonya egyre feszültebbé vált a Microsoft vezetőségének többi tagjával, akik nem tartották őt csapatjátékosnak. Ennek ellenére, vagy éppen ezért sokan a Microsoft következő vezérigazgatóját látták benne, aki az utóbbi években végrehajtott legfontosabb projektek kirakatembere volt. A Windows persze önmagában csak a vállalat múltját, nem pedig a jövőjét jelenti, a széles termékpalettára épülő, integrált megoldásoknak viszont nem kedveznek a cégen belüli lövészárok-háborúk.





Sinofsky feladatait a Windows 8 fejlesztésének műszaki vezetője, Julie Larson-Green veszi át, a Windows divízió üzleti tevékenységét pedig a részleg pénzügyi vezetője, Tami Reller felügyeli.

Microsoft-veterán  A 47 éves Sinofsky 1989-ben szoftvermérnökként csatlakozott a Microsofthoz, 1994-től, az Office üzletág felállításától pedig az irodai csomag dolgozott. Ő irányította az Office 95 és az Office 97 közös technológiáinak fejlesztését, nevéhez fűződik többek között a Visual C++ és az MFC osztálykönyvtár első verzióinak kiadása. Az Office 2003, az Office XP, az Office 2000 és Office 2007, illetve az emblematikus ribbon felület már az ő felügyelete alatt látott napvilágot.

Napok alatt elrongyolódik a Surface billentyűzete
Windows 8 a vállalatoknál: nehéz menet lesz 

A Windows üzletág vezetését még 2009-ben, a Windows 7 és az Internet Explorer 8 kiadása előtt vette át, és megváltoztatta a termékek fejlesztési ciklusának több fontos elemét és eljárását. A rossz emlékű Vistát leváltó Windows 7 egyértelmű sikernek bizonyult, és mára a legelterjedtebb PC-s operációs rendszerré vált. A Windows 8 és az érintőképernyős eszközök felé megnyílt szakadékot áthidaló Metro interfészt, az ARM processzorokra tervezett Windows-kiadást vagy a Microsoft saját márkás Surface táblagépét már teljes egészében Sinofsky személyéhez kapcsolják.

Csúcsra járatja a karbonszennyezést a mesterséges intelligencia

A Greenpeace tanulmánya szerint csak az elmúlt évben több mint négyszeresére nőtt az MI-csipek előállításához kötődő energiafelhasználás, ami jelentősen megdobja a károsanyag-kibocsátást.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.