Február közepéig lehet jelentkezni az először idén ősszel induló infokommunikációs mesterképzésekre, melyek keretében két különböző európai egyetemen lehet tanulni nem csak műszaki, de vállalkozói és innovációs ismereteket is.
Idén ősszel indul el első alkalommal az EIT európai innovációs szervezet által életre hívott új uniós elit infokommunikációs mesterképzés: a kétéves képzés keretében 2 különböző országban lévő európai egyetemen lehet tanulni, mindkét helyen egy-egy évet.

The EIT ICT Labs kutatóközpontok Berlinben, Eindhovenben, Helsinkiben, Párizsban, Stockholmban és Trentóban találhatók, a programhoz pedig kiegészítő csomópontként a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) is csatlakozott. A program kettős diplomát kínál, amely ötvözi a műszaki tudást a vállalkozói és innovációs ismeretekkel.

A hallgatók hét különböző mesterszakra február 15-ig jelentkezhetnek (szolgáltatástervezés és fejlesztés, digitális médiatechnológia, biztonság és adatvédelem, ember-számítógép kapcsolat és tervezés, internet-technológia és -architektúra, elosztott rendszerek és szolgáltatások, beágyazott rendszerek). A képzések idén ősszel indulnak.

Vállalati partnerek
Az egyes szakokra 30-30 hallgatót vesznek fel meghatározott kritériumok - elsősorban az alapszakon elért tanulmányi eredmények, valamint a korábbi publikációs és egyéb tanulmányi aktivitás alapján. Mivel a képzések angolul folynak, így a jelentkezőknek megfelelő nyelvvizsgával (Oxford, Cambridge, TOEFL) is kell rendelkezniük. A képzés részben ingyenes, egyébként az EU-tagországok hallgatóinak 4000 euró évente, a legjobbak viszont 8000 euró ösztöndíjat kapnak.

Simon Vilmostól, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Híradástechnikai Tanszék egyetemi adjunktusától megtudtuk: a két intézmény a képzés második évébe kapcsolódik be. A BME-n a nemzetközi hallgatók digitális médiatechnológiát hallgathatnak, az ELTÉ-n  szolgáltatástervezést oktatnak majd, míg az IT biztonsággal kapcsolatos tárgyakat a két egyetem pedig megosztva tartja majd.

A komoly elméleti képzéssel együtt a hallgatók Európa vezető kutatóintézeteiben és cégeiben szerezhetnek gyakorlatot. A budapesti képzésekhez közreműködő partnerként a Cisco csatlakozott, de az egyetemek további cégekkel is tárgyalnak a csatlakozásról.

Lakásunkban is lediplomázhatunk az MIT-n
E-közigazgatási oktatólabor nyílt a Corvinus Egyetemen

Nemcsak az MI, hanem az MI-ről szóló viták is irdatlan káoszt okozhatnak

Akármilyen tökéletlen a technológia, a szakértők szerint sokan elkerülhetetlenül hinni kezdenek majd benne, hogy a mesterséges intelligencia tudatossá vált.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.