Furcsán működhet a kommunikáció az Oracle háza táján. Charles Phillips társelnök ugyanis nemrég jövőbeni akvizíciókra szánt megdöbbentő összegekről beszélt, ám a vállalat kihátrált e kijelentések mögül. Hogy is van ez?
Charles Phillips az Oracle társelnöke, tehát a tőle érkező, vállalatával kapcsolatos információknak elviekben hitelt kell adni. Épp ezért, bár elsőre megdöbbentő hírt közölt a múlt hét végén, mindenki tudomásul vette a tényt: a vállalat az elkövetkező öt évben nem kevesebb, mint 70 milliárd dollárt (azaz a jelnlegi árfolyamon számolva mintegy 15,58 billió forintot) szán arra, hogy vállalatokat vásároljon fel.

A Fortune Brainstorm Tech konferencián először csak annyi hangzott el, hogy az Oracle megkétszerezi eddigi öt éves akvizíciós büdzséjét, aztán amikor erre pontosabban is rákérdeztek, Phillips a CNN Money oldalon található videó tanúsága szerint is újra megfogalmazta: Az elmúlt öt évben 35 milliárdot költöttek akvizícióra, és ez a következő öt évben valóban megduplázódhat.

Az összeg annak fényében is óriási, hogy például az IBM a következő 5 évben 20 milliárd dollárt szán vállalati felvásárlásokra, azaz ennek az összegnek közel a négyszereséről beszélt a legnagyobb üzleti szoftvergyártó elnöke.

Ez így ebben a formában... | Egy nap kellett csak hozzá, hogy az Oracle kiadjon egy villámgyors sajtóközleményt, melyben egyértelműen ennek ellenkezőjét fogalmazzák meg, a vezető által tett kijelentés a szöveg szerint "kifejezetten esélytelen".

Persze a Karen Tillman szóvivő által megfogalmazott közlemény gyorsan puhít is a megfogalmazáson: "Természetesen, ha a majdani piaci körülmények engedik, szeretnénk olyan további vállalatokat vásárolni, amelyek segítik stratégiai céljainkat". A hetvenmilliárdról, vagy bármilyen egyéb tervezett összegről azonban már nincs szó.

Jó kérdés, vannak-e konkrét tervek az Oracle vezetésének fejében az elkövetkezendő évek akvizícióira. Bár Phillips kijelentését az összeg tekintetében cáfolták, az a megfogalmazás érdekes lehet, mely szerint a hardverpiac felé figyelnek. "Eddig nem invesztáltunk túl sokat ebbe a szegmensbe, csupán egyetlen akvizíciónk volt" - mondta a Sun Microsystems megvásárlására célozva Phillips. Öt év múlva legkésőbb kiderül, kinek volt igaza...

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.