Ahogy az várható volt, az SAP AG a maga részéről nagy örömmel nyilatkozott az "ötödölésről", miközben az Oracle illetékese nem habozott azonnal arról beszélni, hogy minden lehetséges módon folytatni fogják a jogi csatát.
Végtelen történet ■ Az ügy hátterében az SAP által még 2005-ben felvásárolt TomorrowNow áll, amely az Oracle J.D. Edwards és PeopleSoft termékeinek támogatásával foglalkozott. Nem sokkal később kiderült: az SAP nem létező ügyfelek nevében, "nagyüzemben" töltött le J.D. Edwards és PeopleSoft rendszerekhez kapcsolódó dokumentációkat és szoftvereket.
Az elhúzódó vitát az SAP tavaly augusztusban azzal próbálta lezárni, hogy (részben) elismerte egykori leányvállalata hibáit, és hajlandónak mutatkozott egy "méltányos" összeg (120 millió dollár) kifizetésével lezárni az ügyet. Ezt a nagyságrendet azonban az Oracle jócskán keveselte, és azt hangoztatta, hogy milliárdos tételről van szó.
Eltérő számrendszer ■ A per során az Oracle jogászai 1,7 milliárdot tartottak elfogadhatónak, míg az SAP részéről 40 milliós nagyságrendben reménykedtek. Ugyanakkor úgy hírlik, hogy a német cégnél 160 milliót már kifejezetten erre az ítéletre tettek félre.
A tavaly novemberben megszülető bírósági ítélet az Oracle véleményét igazolta. A mostani, jogerős verdikt viszont inkább az SAP számához áll közel. A 272 milliós jóvátételt viszont kevesli az amerikai cég, így kénytelen egy teljesen új pert indítani, ami várhatóan szintén nem egy-két hónap alatt ér végpontra.
Ennek ellenére az Oracle számára valóban nincs más út, mint folytatni az ütközetet, hiszen az SAP védekezésben tartása önmagában komoly előny lehet. Egy másik fontos érv a bő negyedmillió dollár visszautasítása mellett az lehet, hogy a bírói döntés esetleges elfogadásával gyengülne az Oracle pozíciója más folyamatban lévő jogi ügyekben is. Ilyenre példa a Rimini Street cég elleni - szintén szellemi tulajdonjog megsértése miatt zajló - per.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak