Az NRC kutatása szerint a hazai okostelefonok mindössze 4 százalékán fut iOS.
A készülékek sokféleségéből, illetve az sok olcsó modell elérhetőségéből eddig is lehetett sejteni, hogy az Android vezeti a mobilos operációs rendszerek ranglistáját hazánkban, de azt talán nem, hogy az NRC által a G Data megbízásából elvégzett kutatás szerint az iOS ekkora lemaradásban van. A felmérés szerint elsöprő fölénnyel vezeti az okostelefonokra telepített operációs rendszerek magyarországi piacát az Android, a Google platformjának részesedése 65 százalék, míg az Apple csupán 4 százalékot (!) tudhat magáénak.



Az okostelefonok aránya nem éri el az 50%-ot (a kép nagyítható)

Tarol az Android 
A magyar, 18-75 éves internetező lakosság körében elvégzett kutatásból kiderül, hogy közel felük rendelkezik jelenleg okostelefonnal. A legnépszerűbbek egyértelműen az androidos készülékek, a felhasználók 65 százaléka választotta ezt az operációs rendszert, míg a Symbian 12%-ot, a Windows Phone 8 százalékot (ide sorolták a még használatban lévő Windows Mobile alapú készülékeket is), az iOS 4 százalékot, a BlackBerry pedig csupán 2 százalékot tudhat magáénak.



Sokan nincsenek képben (a kép nagyítható)

A megoszlás kor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerinti bontását vizsgálva az látszik, hogy az iOS a 30-39 évesek között rendelkezik az átlagnál lényegesen nagyobb részesedéssel (8%), de ha csak a felsőfokú végzettséggel rendelkezőket (8%), illetve a budapesti lakosokat nézzük (9%), akkor közelíti meg az iOS aránya a 10 százalékot. 

Szívesen kalózkodnak az androidosok  Noha a vizsgált szegmensben igen nagy az okostelefonok aránya (43%), az is figyelemreméltó, hogy mennyien nincsenek tisztában azzal, hogy a mobiljukon milyen rendszer fut. A 40-49 éves korosztályban ez 12 százalék, de az alapfokú végzettséggel rendelkezők (10%), a nők (9%), és a községben élők (10%) körében is sokan válaszoltak úgy, hogy nem tudják, milyen oprendszert használnak. A kutatás (a piackutatói gyakorlatnak megfelelően) nem érintette a 18 éven aluliakat, ami valószínűleg tovább finomította volna az eredményeket: ez a korosztály mára a legerősebb használója az okostelefonoknak, és az ahhoz fűződő alkalmazásoknak.
 


Védekezés nélkül kalózkodunk (a kép nagyítható)

A vírusirtócég azt is megvizsgálta, hogy mennyire biztonságosan használjuk az okostelefonokat. A mostani felmérés eredményei szerint a magyar felhasználók egynegyede telepített már olyan alkalmazást androidos mobiltelefonjára, mely nem a Google hivatalos piacteréről származott. A válaszadók saját bevallása szerint ráadásul az ilyen szoftverek egyharmada valamilyen feltört vagy kalóz verzió volt.

Az Android és az iOS bekebelezte a piacot 
A munkahelyet váltók a bizalmas adatokat is viszik
Jöhet a Google Now iPhone-ra 

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.