A Foursquare egyik legnagyobb riválisa, a Gowalla januártól bezár, a mögötte álló vállalat is megszűnik - a munkatársak pedig egytől egyig átvándorolnak a Facebookhoz. De hogy alakul át a geolokációs verseny, és mi lesz a Gowalla felhasználóival?
Bár Magyarországon talán kissé kevésbé ismert a Gowalla, mint mondjuk a Foursquare, a texasi központtal működő geolokációs szolgáltatás világszerte szintén népszerűnek számított. Igaz, számszerűleg azért a Gowalla kétmillió felhasználója elmarad a Foursquare most bejelentett 15 millió regisztráltjától, a Facebook most mégis a kisebb versenyzőben látott fantáziát. Meg is vette a céget... illetve pontosabban a dolgozóit.


Wallami furcsa módszer Akvizíció helyett tömeges felvétel - ezzel a taktikával próbálkozik most a Zuckerberg-birodalom. A Gowalla hivatalos blogjában a szolgáltatás egyik alapítója, Josh Williams közli a tényt: január végéig teljesen leállítanak minden funkciót, az oldal pedig végleg bezár. Ők maguk pedig, a cég többi munkatársával együtt a texasi Austinból Kaliforniába költöznek, hogy a Facebook alkalmazottaiként folytassák.

Jó kérdés, pontosan mi lesz a három éve működő geolokációs megoldás felhasználóival. Az utazásaik alatt gyűjtött virtuális pontoktól, eredményektől mindenképp búcsút kell venniük, de az alapító üzenete szerint minden általuk megosztott és feltöltött tartalmat, például fotókat, bejegyzéseket és a különféle extra információt mindenki saját gépére exportálhatja.

Ami még fontosabb: állítólag a Facebook nem tart igényt a kétmillió regisztrált felhasználó adataira, tehát elviekben nem kerül Zuckerbergék kezébe a "gowallázók" neve, elérhetősége, és az elmúlt években folytatott aktivitásaik naplója sem.

Elrejti az otthonokat a Foursquare
Cégek, szabad a vásár a Foursquare-en!
Így vájkál adataink között a Facebook

Beolvasztás indul A teljes Gowalla csapat a Facebook Places fejlesztői gárdájához csatlakozik, amely így megerősödve próbálja letörni a versenytársak szarvát. Bármennyire sikeres ugyanis a Facebook, a Places egyelőre nem indult be olyan mértékben, hogy leváltsa a felhasználók üzenőfalaira beszúrkált Foursquare értesítéseket "csekkolásokról", polgármesterségekről és díjakról.

A geolokációs versenytárs időközben épp új csúcsot jelentett be: a Foursquare immár 15 millió regisztrált felhasználóval büszkélkedhet, gyakorlatilag megtriplázva a tavaly ilyenkor közzétett eredményt. A piac egyéb versenyzői ennél jóval kisebb felhasználói bázissal rendelkeznek, így ha a Facebook komolyan ráfekszik a visszavágóra, könnyen kétszereplőssé szűkülhet a szegmens. A legnépszerűbb közösségi oldal mindenesetre a jelek szerint valóban háborúra készül, mivel a Gowalla-csapat beolvasztása mellett New York-i irodájába is hely-alapú megoldások fejlesztőit várja.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.