Nem látta megalapozottnak az Apple érveit az a kaliforniai bíró, aki most előzetes döntésével az Amazonnak kedvezett. Utóbbi cég továbbra is nyugodtan használhatja az app store szókapcsolatot saját alkalmazásboltjára.
Néhány hete számoltunk be róla, hogy az Apple bíróságon keresztül próbálja eltiltani az Amazont az Appstore név használatától. Az ügyben eljáró kaliforniai bíró egy előzetes ítéletben az Amazon álláspontja mellett tette le a voksát.

Az Apple érvelése azon alapult, hogy az androidos alkalmazásbolt elnevezése (Amazon Appstore) szinte teljesen megegyezik az Apple App Store-jával. Mindez pedig nagy károkat okoz az almás vállalatnak, mert a hasonlóság megtéveszti a vásárlókat, ráadásul az Amazon online boltjának - vélekedésük szerint - gyenge minősége áttételesen rontja az Apple szolgáltatásának jóhírét is.

Sütik az almás buktát Ezzel szemben a kaliforniai bíró az Amazon érvelését tartotta megalapozottnak, azaz szerinte a kérdéses szavak túl általánosak ahhoz, hogy bárki kizárólagos használatot élvezzen velük kapcsolatban.

A mostani bírói döntés ugyanakkor csak előzetes állásfoglalásnak tekinthető. Az ügy tehát nem zárult le, de kétségtelen, hogy az Apple-nek nagyon nehéz lesz bizonyítania a vásárlókra gyakorolt negatív hatást. Már csak azért is, mert a két alkalmazásbolt kínálatában teljesen más operációs rendszerre írt programok vannak, amelyeket nem lehet ugyanazon az okostelefonon használni.

Felemás hete volt az Apple-nek a bíróságokon
Kezdődik: az Apple bíróság elé citálja a Samsungot
Általános névhasználatért támadja a Microsoft az Apple-t

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.