Egybehangzó nemzetközi hírforrások szerint kedden komoly bejelentésre készül a Google. A kiszivárgott információk szerint a keresőóriás a Gmail levelezőszolgáltatását akarja twitteres és facebookos funkciókkal felruházni.

A többek között a Wall Street Journalon is megjelent tudósításokból egyelőre annyi bizonyosság szűrhető le, hogy a Google ma sajtótájékoztatót tart, amelyen "fejlesztéseket jelent be két népszerű termékéhez". Jól értesült forrásokra hivatkozva az amerikai lapok úgy vélik, hogy a Gmail webes levelezőszolgáltatást kívánják versenybe hozni a Twitterrel és a 400 millió felhasználóval bíró Facebook közösségi oldallal. Konkrétan az úgynevezett státuszjelentések publikálásának szélesebb körű használatát, a Piacasa kép- és a YouTube videomegosztó szorosabb integrálását említik, illetve a mikroblogos twittek és a facebookos bejegyzések átvételét.

A Twitter liberális felhasználási politikája ezt egészen könnyen lehetővé is tenné, ám a Facebook esetében ugyanez már több mint kérdéses. A cél mindenesetre ennyiből is világos: olyan funkcionalitással felruházni a Gmailt, hogy az konkurálni tudjon az említett közösségi alkalmazásokkal. Végső soron pedig az, hogy az emberek ne csak levelezésre, hanem közösségi aktivitásra is a Gmailt használják

Baljós árnyak  |  Korai lenne konkrétumok és hivatalos bejelentés hiányában ítélkezni a projekt felett, de az tény, hogy a keresőmotorjából világcéggé erősödő Google ilyen jellegű kísérletei eddig finoman szólva sem arattak elsöprő sikert. Elég talán az alig egy éve indult Wave szolgáltatást említeni, ami még a geekek, azaz technofil közönség körében is meglehetős visszatetszést keltet. De még maga a Gmail sem tekinthető egyértelmű sikernek, hiszen a Yahoo hasonló szolgáltatása például az USA-ban nagyon erős alternatívaként van jelen.

Ne erővel, inkább pénzzel  |  Ennek fényében sokkal célravezetőbbnek tűnik a nyílt konfrontációnál a Twitter esetleges felvásárlása. Erre korábban már volt jó példa: a Google videós szolgáltatása annyira nem működött, hogy végül gondoltak egyet, és megvették a YouTube-ot. Az is igaz, hogy a Twitter jelenleg több mint 2 millárd amerikai dollárba kerülne, de ha valaki, akkor a Google képes egy ekkora csekk kiállítására.
 

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.